Konut Alıcısı İçin Teslim Tarihi Çok Önemli

İpektaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İpek, konut alıcı için önemli olan 5 maddeyi sıraladı. Ahmet İpek, konut alıcısı için teslim tarihinin çok önemli olduğunu dile getirdi.

Konut Alıcısı İçin Teslim Tarihi Çok Önemli
13.03.2018 - Salı

İpektaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İpek, konut alıcı için önemli olan 5 maddeyi sıraladı. Ahmet İpek, konut alıcısı için teslim tarihinin çok önemli olduğunu dile getirdi.

Birçok yeni konut projesi hayata geçerken, konut alıcısına hitap eden özellekler de genişlemeye başladı. Bu durum konut alıcısının tercihlerini sıraya koyması anlamına geliyor. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan İpektaş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İpek, uzun süren karar aşamasından sonra yeni bir yaşama adım atmak için gün sayan konut alıcısının teslim tarihinin uzamasına pek de tahammülü olmadıını belirterek, "Bu nedenle gelenlerin ilk sorduğu soru “Zamanında teslim ediyor musunuz?” oluyor." ifadelerini kullandı.

Komşuluk ilişkilerinin de önemli bir husus olduğunun altını çizen İpek, "İnsanlar artık kapı komşusunu bile tanımadığı, asansörde kimsenin günaydın demediği oluşumlarda yaşamak istemiyor. Tercihlerini, komşuluk ilişkilerinin eskisi gibi yaşandığı yeni nesil projelerden yana kullanıyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

GENİŞ VE FERAH KONUTLAR

İpek, dar ve basık binaların insan psikolojisi üzerinde olumsuz etkiler yarattığını aktararak, "Bu nedenle artık tavan yüksekliklerinin fazla olduğu, ışık alan daireler tercih ediliyor. 4 artı 1 ve 5 artı 1 konutlardan oluşan Ova Kule’de 2,80 metre tavan yüksekliği alıcıyı cezbediyor." şeklinde konuştu.

Lokasyonun önemine de değinen İpek, şunları söyledi: "Örnek dairemizi ziyaret edenler sadece daireye değil, çevresine de bakıyor. Geçmişte var olan “evim olsun da nerede olursa olsun” mantığı artık tamamen bitti. Konut alıcıları kentin yeni gelişim noktalarına yöneliyor. Çevresinin yeşil alan açısından zengin olmasını istiyor" 

ÇOCUKLARI İÇİN GÜVENLİ YAŞAM ALANLARI

İpek,  son olarak ailelerin çocukarı için güvenli bir yaşam alanı beklentileri olduğunu kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı: "Çocukları için yaşayan ebeveynlerin önceliklerden biri de onlara özel alanların bulunması. Aileler artık çocuklarının ev içinde de, sitede de sosyalleşebilecekleri, oyun oynayabilecekleri ve gelişim süreçlerini kolaylaştıracak mekanların bulunduğu evlere yöneliyor"

Fırsat Projeleri