Kontra, Yeni Koleksiyonuyla Paris'te!

Kontra, bu yıl 8-12 Eylül tarihleri arasında dünyanın en önemli tasarım fuarı Paris Maison-Objet’te katıldı.

Kontra, Yeni Koleksiyonuyla Paris'te!
12.09.2017 - Salı

Kontra, bu yıl 8-12 Eylül tarihleri arasında dünyanın en önemli tasarım fuarı Paris Maison-Objet’te katıldı.

İç mekanlara yönelik  farklı ürün tasarımlarına dizayn eden Kontra, bu yıl 8-12 Eylül tarihleri arasında dünyanın en önemli tasarım fuarı Paris Maison-Objet’de yer aldı. İç Mimar Gülşah Cantaş yönetimindeki Kontra, mobilya ve aydınlatma ürünlerinden oluşan 12 parçalık koleksiyonuyla Paris’teki fuara katıldı. Kontra, fuarda Hall 7, G79 numaralı stantta dünyanın dört bir yanından gelen profesyonellerle bir ara geldi.

Kontra; mekan ve fikirlerin incelendiği, araştırıldığı, dönüştürüldüğü, çağdaş iç mimari projelere özgün tasarım vizyonu üretilen bir merkez olarak hizmet veriyor.Bu yıl “Konfor Bölgesi” (Comfort Zone) temasını ile Paris’te düzenlenen fuara, rahat ve şık mekanlar yaratacak tasarımları katıldı.İç Mimar Gülşah Cantaş yönetimindeki Kontra, dünyanın önde gelen köklü tasarım markalarının yeni ürünlerini sergilediği fuarda ziyaretçilerden büyük beğeni topladı.

Aydınlatma ürünleri ve mobilya tasarımlarını, dünyanın çok farklı ülkelerinden gelen tasarım meraklılarının beğenisine sunan Kontra’nın koleksiyonunda; Take a Seat, Sarr, Macaron, Q Chair, Stack, Flank, Cube Chair, Clarify, Cloud, Lounge Chair ve Tulip büyük ilgi gördü.Kontra’nın tasarımları arasında yer alan ve vintage ruhunu yalın bir tasarımla buluşturan Clarify ve İstanbul’la özdeşleşen dizayları da var.

Yeni Koleksiyonu ile Ziyaretçileri Büyüledi!

Örneğin,  şehrin simgesi haline gelen lale figürünün iç içe geçen tellerle yeniden yorumlandığı Lale abajur eşlik ediyor.Doğu mitolojisine ve İstanbul’un kültürel imgelerine göndermede bulunan ürünlerin de yer aldığı Kontra’nın koleksiyonunda  klasik stile getirilen yorum, malzeme çeşitliliği ve tasarım detaylarıyla oldukça dikkat çekici.

Kendi tabula rasasını yazanlar için konfor ve stil getiren Take a Seat, maksimum rahatlık için ahşabın sıcaklığı ile tasarlanan Sarr,  yoğun tempo arasında bir mola olarak yorumlanan Lounge Chair ile ilk kez bu sergide görücüye çıkıyor.

Öte yandan yeni oturma elemanları Macaron, Q Chair ve Cube Chair, Kontra’nın hem ismine ve tasarımın gücünün zıtlıkları ile beklenmedik karşılaşmalardan gelmesine olan inançlarından tasarlanmış. Paristeki fuarda sergilenen mobilyalardan Cloud, Flank ve Stack de bu anlayışla tasarlanan ürünlerden.

Fırsat Projeleri