Kira Artış Oranları 5 Mart'ta Açıklanacak

Kiracıların merakla beklediği dönem yaklaşıyor. Kira sözleşmesi Mart'ta yenilenecek kiracıları için kira artış oranları 5 Mart'ta açıklanacak.

Kira Artış Oranları 5 Mart'ta Açıklanacak
28.02.2018 - Çarşamba

Milyonlarca kiracının gözü kulağı Türkiye İstatistik Kurumu'nda. Kira sözleşmesi Mart ayında yenilenecek olan kiracılara yapılacak zam oranlarını Türkiye İstatistik Kurumu 5 Mart tarihinde açıklanacak.

TÜİK tarafından açıklanacak olan ÜFE oranlarına göre meskendeki kiracıya zam yapılacak. Mal sahipleri açıklanan bu oranlar doğrultusunda kiracısına zam yapacak. Bu oranlardan yüksek oranda yapılan zamlar geçerli olmayacak. 2018 Mart ayı kira artış oranları 5 Mart'ta saat 10:00'da TÜİK tarafından açıklanacak. 

Açıklanan oranlardan on iki aylık ortalamalar baz alınarak zam hesaplaması yapılacak. Ancak bu kural konutlar için geçerli olacak. İşyerleri için bu oranda zam yapılması zorunlu olmayacak.

İşyerindeki kiracılara nasıl zam yapılacak?

İşyeri kiracılarına sözleşmede belirtilen esaslar doğrultusunda zam yapılıyor. Sözleşmede herhangi bir oran belirtilmemiş ise mal sahibi istediği oranda zam yapabiliyor.

Fırsat Projeleri