“Kentsel Yenilemede Daha Çok Çalışmalıyız”

Kentsel Dönüşüm Kurultayı’nda konuşan TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Dönüşümün temel boyutu insandır. Kentsel dönüşüm konusunda daha çok çalışmalıyız” dedi.

“Kentsel Yenilemede Daha Çok Çalışmalıyız”
21.09.2017 - Perşembe

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, “Kentsel yenileme konusunda daha çok çalışmamız gerektiği ortadadır” dedi.

İzmir’de gerçekleşen Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaşımlar Kurultayı’na Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın yanı sıra çok sayıda bürokrat ve sektör temsilcisi katıldı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, kurultayın açılışında konuşarak kentsel dönüşüm sürecinin gelecek nesilleri koruyacak bir fedakârlık süreci olduğunu belirtti.

"Kentsel Yenileme Konusunda Daha Çok Çalışmamız Gerektiği Ortadadır”

“Kentsel dönüşümde düğmelerimizi yeniden iliklemeliyiz” diyen Turan, “Başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız olmak üzere, belediyelerimizin, diğer kurumlarımızın ve özel sektörün büyük çabalarına rağmen gecekondu önleme ve kentsel yenileme konusunda daha çok çalışmamız gerektiği ortadadır” şeklinde konuştu. 

Ergün Turan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kentsel dönüşüme sadece fiziksel bir değişim olarak yaklaşmadığımızı her fırsatta vurguluyoruz. Kentsel dönüşümde hareket noktası ve değer olarak yer alması gereken en temel boyut insandır. Kentsel dönüşümde sorunun kaynağının; yoğun nüfus artışı, kontrolsüz göç ve plansız gelişme gibi pek çok zincirleme faktörün ortaya çıkardığı sağlıksız kentleşme olduğunu biliyoruz. Ülkemizin tüm şehirlerinde Kentsel yenileme ihtiyacı olması nedeniyle, kentsel dönüşüm projelerimizi de peşi sıra hayata geçiriyoruz.”

Fırsat Projeleri