Kentsel Dönüşümde Kaç Konut Yıkıldı?

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı.

Kentsel Dönüşümde Kaç Konut Yıkıldı?
20.09.2017 - Çarşamba

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı.

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen bina yıkımlarını yerinde inceleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'yı daha yaşanabilir bir kent haline getirmenin yolunun yıkımlardan geçtiğini belirterek, bölge sakinlerinin en önemli taleplerinden birinin daha hayata geçirildiğini bildirdi.

Binaların iç içe geçtiği, sosyal donatı alanlarından mahrum mahallelerin ancak yıkılarak güzelleştirildiğini anlatan Recep Altepe, Yıldırım'ın da yoğun ve çarpık yapılaşma yüzünde sosyal donatı alanları bakımında sorunlu bir ilçe olduğunu ifade ederek, "Halkımızın toplanma alanları olan okullar, camiler, meydanlar önemli bir ilgi alanımız. Hacıseyfettin Mahallesi'nde de caminin yanındaki binaların kaldırılması eskiden beri istenen bir çalışmaydı. Buradaki 3 binanın kamulaştırmasını bitirdik ve yıkımlara başlıyoruz. Yaklaşık 500 metrekarelik alanı cami avlusu, müştemilat ve meydan olarak yeniden düzenleyeceğiz. Halkımıza açık güzel bir alan olacak ve bölgeye değer katacak" diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YIKILAN BİNA SAYISI

Katılımcı belediyecilik anlayışı ile vatandaşın gündeminde olan tüm konuları kendi gündemlerine aldıklarını anlatan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Hacıseyfettin Camii yanındaki binaların kaldırılması bu bölgedeki vatandaşımızın önemli bir gündemiydi. Camiler bizler için buluşma noktası ve güvenli alanlarımız. Yerel yönetimler olarak vatandaşlarımızın gündemindeki sorunların çözümü için çalışıyoruz. Sadece Yıldırım Belediyesi olarak son 3 yılda 276 metruk binayı yıktık. Şehrimizi bir taraftan yıkarak geleceğe hazırlıyoruz. Bazı yerlerde planlayarak geleceğe hazırlıyoruz. Bazı yerlerde de güçlendirerek çalışmalarımız sürüyor. Burada yapılan çalışma nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Fırsat Projeleri