KDV Oranlarındaki Düşüş Sektörü Canlandırıyor

Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, KDV oranlarındaki düşüşün konut sektörünü canlandırdığını söyledi. 

KDV Oranlarındaki Düşüş Sektörü Canlandırıyor
13.11.2017 - Pazartesi

Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, KDV oranlarındaki düşüşün konut sektörünü canlandırdığını söyledi. 

Sektörün gündemine dair açıklamalarda bulunan Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, konut satışlarında olumlu anlamda bir canlılık yaşanacağını kaydetti. Zafer Yıldırım, bu dönemlerde konut satışlarında olumlu anlamda bir canlılık yaşanacağını belirterek, yaşanan bu hareketlenmelerin inşaat sektörünü ve inşaat ile ilintili olan diğer sektörlere de yarayacağının altını çizdi. 

Zafer Yıldırım “KDV oranlarında yaşanan düşüş konut sektöründe olumlu bir canlılık oluşturdu. Grubumuz bünyesinde hayata geçirdiğimiz Beytepe Beyterrace ve Cevizlipark Konutlarında da bu faydayı görebiliyoruz. Bu canlığın devam edeceği ve inşaat sektörünün bu durumdan olumlu yönde etkileneceği kanısındayım” şeklinde konuştu.

VATANDAŞ YENİ KONUTLARA YÖNELİYOR

Nitelikli konut anlamında çok fazla yeni yapıya ihtiyacın olduğunu ifade eden Yıldırım, bu noktada Türkiye'de konut açığı olduğunu belirterek, yapılan nitelikli konutlar sayesinde bu açığın hızla kapanacağını aktardı. 

Yıldırım, şöyle devam etti: "Ne yazık ki hem Türkiye'de hem de Ankara'da çok fazla yenileme süzgecinden geçmesi gereken yapı bulunuyor. Vatandaşlar da artık yeni yapılara yöneldikleri için konut açığı durumu devam ediyor" 

CEVİZLİPARK KONUTLARI

Balgat Cevizlidere'de hayata geçirilen Cevizlipark konutlarında ayrıcalıklarla dolu bir yaşamın kapılarının aralandığını da dile getiren Yıldırım, "Modern ve konforlu bir mekânda yaşamın anahtarını sizlere sunmanın gururunu yaşıyoruz.5+1 ve 6+1 dubleks seçeneklerimizle geniş ailelere hitap ederken, 3+1 ve 2 tipten oluşan 4+1 daire seçenekleri ile de avantajlı yatırımın kapılarını aralıyoruz. Projemizde fitness,çocuk oyun alanı ve otopark alternatifleri ile de bütünlüğü sağlıyoruz" diye konuştu.

Fırsat Projeleri