Kayaşehir Emlak Konut'tan Son Çağrı

Kayaşehir Emlak Konut Evleri'nde satışta olan teslime hazır 150 kadar ev alıcısını bekliyor.

 Kayaşehir Emlak Konut'tan Son Çağrı
11.09.2017 - Pazartesi

Turyap İcra Kurulu Üyesi Bilge Özdemir, Kayaşehir Emlak Konut Evleri'nde satışta olan teslime hazır son 150 dairenin alıcılarıyla buluşmaya hazırlandığını söyledi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Turyap İcra Kurulu Üyesi Özdemir, Başakşehir Kayabaşı'nda yapılan gayrimenkul projelerine ilginin arttığını kaydetti. Özdemir, Kayaşehir Emlak Konut Evleri'nde satışta olan teslime hazır son 150 dairenin alıcılarıyla buluşmaya hazırlandığını dile getirdi.

Başakşehir'de hayata geçirilen ve satış yetkisi Turyap'a verilen Emlak Konut Evleri Kayaşehir'de yapı standartları ve teslim süreçlerine göre 5 bin-7 bin 500 lira metrekare satış değerleri gözlendiğini belirten Turyap İcra Kurulu Üyesi Bilge Özdemir, Emlak Konut Evleri'nin ise 3 bin 500 lira ortalama metrekare fiyatıyla TOKİ, Emlak Konut, Başakşehir Belediyesi ve özel sektörün katkılarıyla ev almak isteyenlere büyük bir alım fırsatı sunduğunu ifade etti.

METREKARE FİYATI ARTTI

Bilge Özdemir, stokların hızla tükendiği Başakşehir Emlak Konutları-3'te 3 bin 500 liradan başlayan fiyatların gelecek yıl minimum 4 bin 500 lira bandına yerleşeceği öngörüsünde bulunarak, şöyle konuştu:

"Emlak Konut öncülüğünde planlanan kampanyalar ile bölgede farklı müteahhitlerin geliştirdiği projelerde 2017 son çeyreğinde olağanüstü hareketlenme bekleniyoruz. Kent ölçeğinde proje bazlı gelişen bölgede arsa stoku hızla azalıyor. Bu durum gayrimenkul tercihinde bulunan ve elinde stok bulunduran projeler için avantaj teşkil ediyor. Bölgede, kısıtlı arsa stok yapısı ve artan inşaat maliyeti göz önüne alındığında metrekaresi 4 bin TL altında satış fiyatları alım fırsatı olarak değerlendirilmelidir. Geliştirilmekte olan projelerin yakın çevrelerinde konumlu arazi stok yapıları incelendiğinde bölgede kamu arazi stokundaki daralma arsa maliyetlerinin artmasına, dolayısıyla gayrimenkul değerlerinin yukarıya doğru ivme kazanmasına sebep olacaktır. 233 bin liradan başlayan Emlak Konut Başakşehir Evleri-Kayaşehir'de 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1'den oluşan teslime hazır dairelerde bu avantajın devam eden satış sürecinde değerlendirilmesini öneriyorum"

ULAŞIM SIKINTISI ÇEKMEYECEK BİR BÖLGE

İstanbul için konut satın almada en önemli faktörlerin başında ulaşımın geldiğini aktaran Bilge Özdemir, "Kayaşehir, ulaşılabilir olma şansını İstanbul Avrupa Yakası'nda en iyi kullanabilecek yerleşkelerden biri olacaktır. Başakşehir Emlak Konutları-3 konumu ile İstanbul içi, yurt içi ve yurt dışı ulaşım akslarının başlangıç noktasında. Köprü ve otoban bağlantıları, metro, İETT gibi toplu taşımalar, 3'üncü köprü, 3'üncü havalimanı gibi yüksek ölçekli projelerin yapımının başlandığı ilçe, önümüzdeki yıllar içerisinde İstanbul’un en ulaşılabilir bölgelerinden olacak" şeklinde konuştu.

İstanbul'un yükselen değeri Başakşehir Kayabaşı'nda yapılan gayrimenkul projelerine ilginin arttığını vurgulayan Özdemir, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ait Kayaşehir Emlak Konut Evleri'nde yaşamak isteyenler için satışta olan teslime hazır son 150 daire alıcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor" diye konuştu.
 

Fırsat Projeleri