Karadeniz'i Arap Yatırımcılar Uçurdu

Yabancı yatırımcı İstanbul, Antalya, Muğla gibi kentlerin dışında Trabzon, Ordu ve Giresun gibi Karadeniz'in en önemli şehirlerine yatırım yapıyor.

Karadeniz'i Arap Yatırımcılar Uçurdu
20.02.2018 - Salı

Yemyeşil yaylaları ve dereleriyle Doğu Karadeniz bölgesi özellikle Arap yatırımcının dikkatini çekiyor. Trabzon'dan Arap ülkelerine direkt uçuşların olması, bölgeye olan yabancı yatırımcı ilgisini oldukça fazla artırıyor. ORGİ Havalimanının bölge ulaşımını kolaylaştırmasıyla ilgi Ordu ve Giresun'a kaydı.

Yaylalardan araziler almayı tercih eden yatırımcılar, gayrimenkul yatırımları da yapıyor. Uzmanlar, son dönemde yabancı ilgisinde azalma görülse de bölgenin hala yabancı yatırımcı için potansiyel taşıdığı görüşünde. Doğru tanıtım stratejileri yürütülmesi halinde Avrupalı yatırımcıların da bölgeye ilgi duyabileceklerine işaret ediliyor.

YENİ YATIRIMLAR GELİYOR

Özellikle Körfez ülkelerinden gelen turistlerle turizmde yaşanan canlılık nedeniyle Trabzon'a 20 kilometre uzaklıktaki Yomra ilçesinde 50 milyon TL'lik yatırımla alışveriş merkezi, spor tesisleri, oteller ve golf merkezinden oluşan bir proje geliştiriliyor. Yomra Belediyesince yürütülen projeyle 650 dönümlük deniz dolgusunun 300 dönümünde 18 çukurlu golf sahası yapılacak. Proje Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu tarafından da destekleniyor.

Fırsat Projeleri