Kanal İstanbul Stratejik Öneme Sahip

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Kanal İstanbul projesinin Türkiye için stratejik öneme sahip olduğunu söyledi. Murat Kurum, Kanal İstanbul güzergahı üzerindeki yatırımlar hakkında da konuşan Murat Kurum, 33 yeni projeden bahsetti.

Kanal İstanbul Stratejik Öneme Sahip
27.02.2018 - Salı

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Kanal İstanbul projesinin Türkiye için stratejik öneme sahip olduğunu söyledi. Murat Kurum, Kanal İstanbul güzergahı üzerindeki yatırımlar hakkında da konuşan Murat Kurum, 33 yeni projeden bahsetti. 

Mega proje Kanal İstanbul hakkında açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Kanal İstanbul güzergâhında, Emlak Konut'un 33 projenin yer aldığını belirterek. "Bölge üzerinde çok önemli arsa portföyümüz bulunuyor." dedi.

Murat Kurum, Kanal İstanbul’un Türkiye için stratejik öneme sahip olduğunu kaydederek, "Türkiye’yi çok daha başka bir konuma getirecek mega projelerin en önemlilerinin başında gelen Kanal İstanbul güzergahının açıklanmasıyla birlikte sadece Türkiye’de değil dünya genelinde de ilgi uyandırmayı başardı. Kanal İstanbul’un Yerli ve milli gelir kaynağı olmasının yanı sıra başta deniz taşımacılığı ve ticareti olmak üzere, 3. Havalimanı’nın yarattığı etkiyle de birleştiğinde doğacak sinerji Türkiye ekonomisini üzerinde oldukça büyük bir katma değer oluşturacaktır.  Hem yapım faaliyetleri hem de hayata geçtikten sonra sunacağı iş olanakları ile istihdama olumlu katkı verecektir. Tüm bunlar bir arada değerlendirildiğinde Kanal İstanbul Türkiye için son derece önemli bir konumda olmakla birlikte aynı zamanda ülkemiz için stratejik bir sürecin de yönetimi adına çok değerlidir" ifadelerini kullandı.

KANAL İSTANBUL İLE DEĞER ARTIŞI KAÇINILMAZDIR

Kanal İstanbul gibi mega projelerin etkileşim alanında bulunan gayrimenkullerin ve gayrimenkul projelerinde de değer artışlarının yaşanmasının kaçınılmaz olduğunun altını çizen Murat Kurum, "Başta Kanal İstanbul olmak üzere mega projelerle büyümesini sürdüren Türkiye geleceğe emin adımlarla ilerlerken ülkemizdeki projeler sadece yerelde değil tüm dünya tarafından da yakından takip ediliyor. Sadece İstanbul’a değil ülke ekonomisine de çok büyük faydası olacak mega bir proje olan Kanal İstanbul güzergâhında, Emlak Konut’un 33 projesi yer alırken yine bölge üzerinde çok önemli arsa portföyümüzle birlikte yatırımlarımıza devam edeceğiz." diye konuştu. 

Tamamlanmak üzere olan Kuzey Marmara Otoyolu ile bağlantısı ve  Marmaray  Hattı’nın son durağı olan Küçükçekmece’den Kayabaşı’na ve 3. Havalimanı’na ulaşım imkânı sağlayacak metro ağının da hayata geçmesiyle bölgenin toplu taşıma anlamında da herhangi bir eksiğinin kalmayacağını vurgulayan Murat Kurum, şöyle devam etti: "Vatandaşımız şu sıralar bu bölgeleri yoğun anlamda ikamet amaçlı olarak kullanmakta ancak planlı ve altyapı yatırımları ile gelişen bu bölgelere iş merkezlerinin de gelmeye başlamış olması önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu bölgelerin hem iş hem ikamet amaçlı kullanılan yerleşmeler haline geleceğini öngörüyoruz. Özellikle iş yaşamının belli noktalara sıkıştığı İstanbul’da bu yoğunluğu daha dengeli bir şekilde şehre yayıp ulaşım anlamında da şehre bir rahatlık kazandıracak, diğer bir ifadeyle Kanal İstanbul tamamlandığında İstanbul’un yoğunluk haritasını olumlu yönde baştan aşağıya değişecek."

ÇOK DEĞERLİ PROJE BURADA HAYATA GEÇİYOR

Murat Kurum, Kuzey Yakası projesiyle bölgedeki iş yaşamına yön verecek çok değerli bir projeyi burada hayata geçirdiklerini belirterek, "Özellikle İstanbul’un yeni yakası olarak nitelendirdiğimiz Kuzey Yakası bölgesi bulunduğu konum itibariyle, 3. Havalimanı, Halkalı – Havalimanı metro hattı Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu, İkitelli Şehir Hastanesi’nin yanı sıra yakın zamanda güzergahı açıklanan Kanal İstanbul gibi mega projelerin merkezinde yer alıyor. Kuzey Yakası projemizle beraber bu bölgede 360.000 m²’lik bir şehir parkı, 37.000 m²’lik kent meydanı, otel, ofis gibi hem iş hem sosyal yaşama yönelik faaliyetler hayata geçireceğiz. Bunun yanı sıra yakın dönemde Kuzey Yakası bölgesinde yer alan kent meydanında yeni belediye hizmet binasının inşaatı için Başakşehir Belediyesi ile protokol imzaladık" açıklamasında bulundu.

KANAL İSTANBUL BÖLGESİ ŞEHİRCİLİĞE ÖRNEK OLACAK

Emlak Konut'un Kanal İstanbul bölgesinde örnek bir şehirlik anlayışıyla geliştireceği projeleriyle Kanal İstanbul’un çevresiyle daha entegre bir biçimde bütünleşmesine de katkı sağlamayı amaçladığını da anlatan Murat Kurum, "Bu çerçevede Emlak Konut, Kuzey Yakası’nın yanı sıra Bahçekent Bölgesi, Bizim Mahalle ve Ispartakule Bölgesi’ndeki projeler geliştiriyor. Bahçekent bölgesinde yaşam alanları, ticari alanlar, sağlık kompleksler, eğitim kurumları ve geniş sosyal donatılarıyla kendi kendine yeten bir yaşam alanı olarak büyümesini sürdürüyor. Bu bölgede Emlak Konut geliştirdiği projelerle bugüne kadar 976’sı ticari ünite olmak üzere yaklaşık 9.000 bağımsız bölüme imza atıyor. Diğer yandan, Bahçekent, Emlak Konut tarafından yapılarak hizmete açılan göletler, piknik yerleri, yürüme ve spor alanlarını içinde barındıran 142 bin metrekarelik dev şehir parkı ‘Hayat Park’a da ev sahipliği yapıyor. Kanal İstanbul güzergahı üzerinde Küçükçekmece’de 1 milyon m2 alan üzerinde özlenen mahalle sıcaklığını özgün bir anlayış ile buluşturan Bizim Mahalle projesini geliştiren Emlak Konut projeyi geleneksel Türk mimarisine uygun olarak tasarladı. Bizim Mahalle, her yaştan insanın faydalanabileceği sosyal ve kültürel tesislerden tematik çocuk oyun alanlarına, sağlık tesislerinden kütüphaneye, eğitim tesislerinden festival alanlarına, resmî kurumlardan ata sporları merkezine, kent müzesinden el sanatları merkezine, spor tesislerine kadar olan faaliyet alanlarıyla, gece gündüz yaşayan bir mahalle oluyor" diye konuştu.

Fırsat Projeleri

Skyland İstanbul

İSTANBUL / ŞİŞLİ

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

Makyol Santral

İSTANBUL / ESENYURT

Makyol Santral'de Ödemelerinizi Erteleyin

Makyol Santral'de Ödemelerinizi Erteleyin

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'de Haftanın Fırsatı

Strada Bahçeşehir'de Haftanın Fırsatı

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

Sizi Ev Sahibi Yapacak Öneriler AND Pastel'de

Sizi Ev Sahibi Yapacak Öneriler AND Pastel'de

Merkez Ankara

ANKARA / YENİMAHALLE

Ankara'nın Gerçek Merkezinde Millet Bahçesine Komşu Yaşayın

Ankara'nın Gerçek Merkezinde Millet Bahçesine Komşu Yaşayın

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor