Kadir Topbaş'tan İstanbullulara Müjde

Büyükçekmece sahilinden TÜYAP'a kadar teleferik hattı kuruluyor.

Kadir Topbaş'tan İstanbullulara Müjde
17.03.2017 - Cuma

Büyükçekmece sahilinden TÜYAP'a kadar teleferik hattı kuruluyor. Konuyla ilgili konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yeni bir metrobüs hattı ile Büyükçekmece sahili - TÜYAP arası teleferik hattı kurulacağını söyledi.

AK Parti'nin Büyükçekmece'deki etkinliğinde açıklamalarda bulunan Başkan Kadir Topbaş, yeni yapılacak olan 80-90 kilometre metronun ihalesini gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, "Bugün toplantıda arkadaşlarım bahsetti, kararları verilmiş. Artık 7 tane havarayla birlikte bir sistem devreye giriyor. Arkasından yeni ihale aşamalarına giriyoruz. Bunlardan bir tanesi Bakırköy’den Sefaköy’e kadar gelecek metronun devamı olarak da Sefaköy’den TÜYAP’a kadar bir metro için çalışıyoruz. TÜYAP dediğim Büyükçekmece’ye kadar metro yapılacak. Bu çalışmaların projeleri bitti, artık ihale aşamalarına doğru giriyoruz" ifadelerini kullandı.

SİLİVRİ'YE KADAR METROBÜS HATTI

"Arkasında da 32,5 kilometre metronun projelendirmesini yapıyoruz. Aynı şekilde Esenyurt-Avcılar hattıyla ilgili de bir çalışmamız var. 32 kilometre 13 istasyon olarak yapılan hat da kısmen Büyükçekmece’den geçiyor. Bu da önemli ulaşım aksı oluşturmaktadır" şeklinde konuştu.

TELEFERİK MÜJDESİ

Kadir Topbaş, Büyükçekmece sahilden TÜYAP'a kadar 2.5 kilometrelik bir teleferik çalışmaları olduğu müjdesini de verdi. "Geldiniz bir metrobüsle veya metroyla sahile ineceksiniz, hemen teleferikle inip evinize gideceksiniz" diyen Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: "Bunlar bize yetki veren insanların emekleri, bunları sizler yapıyorsunuz. Sizler bizi buraya getirdiniz, görev verdiniz ve sizlerin kararlarıyla bunlar yapılıyor"

Fırsat Projeleri