İzmit'e 2 Yeni Gençlik Merkezi

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden İzmit Belediyesi, ilçede hayata geçirdiği iki yeni gençlik merkezinin inşaatını tamamladı.

İzmit'e 2 Yeni Gençlik Merkezi
01.03.2018 - Perşembe

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın vizyon projelerinden olan gençlik merkezlerinden ikisinin daha inşaatı tamamlandı. İzmit’te ilki Gültepe Mahallesi’ndeinşa edilen gençlik merkezlerinden 28 Haziran ve Mehmet Ali Paşa’daki merkezlerin de tamamlandığı ve yakında hizmete gireceği açıklandı.

EN BÜYÜĞÜ PAŞA’YA

Doğu Kışla Gençlik Parkı’nın yanındaki 745 metrekarelik alandaki M.Ali Paşa Gençlik Merkezi’nin temeli yaklaşık olarak bir yıl önce atıldı. Taban alanı 400 metrekare olan ve 2 milyon TL'ye mal olan merkezde kütüphane, kafeterya, spor salonu, salon sporları için alan, soyunma odaları, duşlar, 150 kişilik konferans salonu, derslikler ve açık teras  yer alıyor. Bölgede büyük bir eksikliği giderecek olan merkezin İzmit’teki en büyük gençlik merkezi olma özelliği taşıdığı belirtildi.

NEBİ GÜDÜK'ÜN ADI VERİLDİ

28 Haziran Mahallesi Mevlana Kültür Merkezi karşısında 397 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen gençlik merkezi de yaklaşık bir milyon TL'ye mal oldu. Yapımına Ocak 2017 tarihinde başlanan zeminle birlikte 3 kattan oluşan merkezde etüt odaları, oyun odaları, kütüphane, kafeterya ve çok amaçlı salon yer alıyor. 28 Haziran ve Bekirdere bölgesindeki gençlerin buluşma adresi olacak merkeze Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı olan ve geçtiğimiz Kasım ayında vefat eden Nebi Güdük’ün ismi verildi.

Fırsat Projeleri