İşte Gayrimenkul Yatırımından Kar Etmenin Altın Kuralları…

Gayrimenkul yatırımından kar etmenin altın kuralları nelerdir? Yatırımcılar hangi noktaları dikkate almalı? Gayrimenkul yatırımından kar etmenin altın kuralla

İşte Gayrimenkul Yatırımından Kar Etmenin Altın Kuralları…
25.08.2017 - Cuma

Semerkant GYO A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Yatırım Uzmanı Enes Su gayrimenkul yatırımında dikkat edilecek 10 altın kuralı vurguladı. Yatırımcıların emlak yatırımından yüksek kazanç elde etmeleri için zamanlamaya önem vermeleri gerektiğini belirten Su, gayrimenkulün uygun fiyata alınıp değeri arttığında da satmanın altın kural olduğunu söyledi.

İşte Gayrimenkul Yatırımında Dikkat Edilecek 10 Nokta

1.    Emlak yatırımı uzun vadeli bir yatırım aracıdır. Bu nedenle sabırlı olmak gerekir. Acele verilen kararlar yanlış yatırımlar yapılmasına neden olur.
2.    Risk hesaplamasını doğru yapmak, almak için de satmak için de doğru zamanı kollamak büyük önem taşıyor.
3.    Uzun vadeli riskler doğru analiz edilmelidir Hangi risklerin olduğu doğru araştırılmalıdır.
4.     Karlılık açısından herhangi bir risk içermeyen gayrimenkullerin arasında en uygun fiyata sahip olanının seçilmesi gerekir.
5.    Konutun ya da taşınmazın bulunduğu bölgenin durumuna ayrıca dikkat edilmesi gerekiyor.


6.    Gelecek 5 yıl içinde bölgenin değerini etkileyebilecek devlet yatırımları ve bölgenin imar durumları dikkate alınmalıdır.
7.    Henüz değerlenmemiş bölgelerden gayrimenkul satın almaya öncelik verilmeli. Ucuz fiyattan gayrimenkulleri satın alarak değerlendiği zaman satmak yüksek kazanç elde edilmesini sağlıyor.
8.     Yatırım yapmayı düşünen yatırımcıların özellikle konut alırken imar ve iskan izinlerini incelemesi gerekir.
9.    Zemin incelemesinin de doğru bir şekilde yapılması gerekir. Ayrıca deprem ve diğer doğal afetlere karşı dayanıklılığa ilişkin de bilgi edinilmeli.
10.    Arsa alacakların imar durumu, arsanın şekli ve konumuna dikkat etmesi gerekir.
 

Fırsat Projeleri