İstanbul'da 300 Bin Sıfır Konut Satılmayı Bekliyor

TURYAP Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar, “Şu anda tahminlerimize göre İstanbul'da 300 bin sıfır konut satılmayı bekliyor" dedi.

İstanbul'da 300 Bin Sıfır Konut Satılmayı Bekliyor
02.12.2017 - Cumartesi

TURYAP Genel Müdür Yardımcısı Çağlar: "İstanbul'un özellikle dış çeperlerinde, kısmi de olsa merkezi ilçelerinde ciddi bir gayrimenkul hareketliliği söz konusu. Şu anda tahminlerimize göre İstanbul'da 300 bin sıfır konut satılmayı bekliyor" dedi.

İstanbul'un özellikle dış çeperlerinde ciddi bir gayrimenkul hareketliliğinin bulunduğunu belirten TURYAP Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar, "Şu anda bizim tahminlerimize göre İstanbul'da 300 bin sıfır konut satılmayı bekliyor" dedi.

Çağlar, İstanbul'da ciddi bir gayrimenkul hareketliliği olduğunu kaydederek, şehirde satılan konut sayısının her geçen yıl arttığını söyledi. Çağlar, özellikle son yıllarda şehirdeki ilçe sayısının artması, yerleşimin dış çeperlere kayması, şehirdeki nüfusun, İstanbul'a göçün, öğrenci sayısının hızla artması gibi nedenlerle şehirde yoğun bir yapılaşma olduğunu dile getiren, Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Tuzla, Kurtköy, Çekmeköy, Sultanbeyli gibi ilçe ve bölgelerde yeni yerleşim yerlerinin oluştuğunu anlattı.

“Toplam Bağımsız Sayısı 3 Milyon”

Çağlar, İstanbul'un özellikle dış çeperlerinde, kısmi de olsa merkezi ilçelerinde ciddi bir gayrimenkul hareketliliğinin söz konusu olduğunu kaydederek, "Şu anda bizim tahminlerimize göre İstanbul'da 300 bin sıfır konut satılmayı bekliyor. Yıl sonu yaklaşıyor, dolardaki hareketlilik de herkesçe malum. Yeni yıl olmadan bu stoku tüketmek isteyen konut sahipleri ciddi kampanyalar başlattı." diye konuştu. Yıl sonuna kadar zam olmadan ve kampanyalar bitmeden konut almanın avantajlı olduğunu aktaran Çağlar, İstanbul'daki konut ve ticari olmak üzere toplam bağımsız sayısının 3 milyonu bulduğunu ifade etti.

En Ucuz Ev 150 Bin TL

Düşük fiyata konut bulmanın çok zor olduğunu dile getiren Çağlar, merkezi ilçelerde ise gayrimenkullerin her zamanki gibi pahalı olduğunu bildirdi.
Çağlar, satılmayı bekleyen konut sayısının en çok Başakşehir ve Esenyurt'ta olduğunu belirterek, son dönemde hızla gelişen, yeni yerleşim birimlerinin bulunduğu Tuzla, Kurtköy, Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Sultanbeyli gibi yerlerde bir ailenin oturabileceği 2+1 dairelerin bahçe katlarında 150 bin liraya, ara katlarda ise 200 bin liraya bulunabileceğini

Deniz Çağlar, uygun fiyata konut bulunabilecek bölgelerdeki site tarzı yerlerde fiyatların 300 bin liradan başladığını ifade etti. Gayrimenkulün her zaman karlı bir yatırım olduğunu dile getiren Çağlar, yıl sonu bitmeden konut alanların yeni yılın başlamasıyla bunu daha iyi göreceğini bildirdi.

Fırsat Projeleri