İstanbul Yeni Havalimanı'na Dev Teklif!

Hollandalı süs bitkisi şirketi FloraHolland, İstanbul Yeni Havalimanı etrafında satış organizasyonu kurmayı teklif etti.

İstanbul Yeni Havalimanı'na Dev Teklif!
13.11.2017 - Pazartesi

FloraHolland, Türkiye’deki yerli üreticilerle beraber İstanbul Yeni Havalimanı etrafında bir kümelenme kurmak için teklif sundu.

Türk üreticilerin süs bitkileriyle Hollandalı üretici FloraHolland çiçeklerinin İstanbul Yeni Havalimanı çevresinde satış organizasyonu kuracağını belirten Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (Süsbir) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar, "Türkiye'den ve dışarıdan gelecek ürünleri ortak bir organizasyonla 3. ülkelere pazarlama projesi üzerinde çalışıyoruz. İstanbul Yeni Havalimanı'nın merkezi konumundan yararlanarak böyle bir oluşum kurgulamak istiyoruz." dedi.

Hollandalı süs bitkisi devi FloraHolland'ın Türkiye'deki yerli üreticilerle beraber İstanbul Yeni Havalimanı etrafında bir kümelenme teklifinde bulunduğunu bildiren Dündar, "FloraHolland temsilcileri şu anda bizlerle görüşme halinde.

Kazan-Kazan

Karşılıklı kazan-kazan anlayışıyla hareket ettiklerini söyleyen Dündar şöyle konuştu: “Burada biz Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan gibi ülkeler aynı organizasyon içinde hem bizim ürettiğimiz bitkileri hem de bizde olmayan bitkilerle birlikte satılması için şu anda görüşüyoruz. Karşılıklı kazan-kazan anlayışıyla bir iş birliği hedefliyoruz. Hollanda'nın bizim eksikliklerimizi tamamlayacağını, bizim de onların eksikliklerini tamamlayacağımız düşünüyoruz."

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci önderliğinde Türk ve Hollandalı süs bitkisi üreticilerinin bir araya geldiğini belirten Dündar, "Sayın bakanımız aynı daveti kendilerine sundu. Türkiye'den ve dışarıdan gelecek ürünleri ortak bir organizasyonla 3. ülkelere pazarlama projesi üzerinde çalışıyoruz. İstanbul Yeni Havalimanı'nın merkezi konumundan yararlanarak böyle bir oluşum kurgulamak istiyoruz." dedi.
 

Fırsat Projeleri