İstanbul'un En Ünlü Caddesinde Kriz!

İstiklal Caddesi’ni görenler gözlerine inanamıyor. Caddede dükkanlar bir bir kapanmaya başladı…

İstanbul'un En Ünlü Caddesinde Kriz!
04.08.2017 - Cuma

İstanbul'un en ünlü caddesi olan İstiklal Caddesi’nde kriz yaşanıyor.  Şantiyeye dönen, moloz yığınları arasında yürümek zorunda bırakılan, tarihi sinemaları kapatılan, yüz yıla yakın işleyen dükkanları iflas eden, Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde esnaf tüm hızıyla kepenk kapatıyor.


Sözcü’nün haberine göre tarihi cadde toz toprak ve gürültüden geçilmiyor. Nostaljik tramvay hattının yenileme adına beton ile kapatıldığı caddede ray yolundan yürünüyor ve cadde üzerinde neredeyse 10 dükkandan 3’ü kepenk kapatmış. Üstelik kapatılan dükkanların yerine yenileri de açılmıyor.


Caddede El Ayak Çekildi


Geçmişte alışverişin merkezi konumundaki İstiklal Caddesi’nde sokak aralarında kapanan dükkanların sayısı ise daha fazla. Kapalı kepenklerin üzerinde kiralık yazıları dikkat çekiyor. İğne atılsa yere düşmeyecek olan balık pazarında da esnaf deyim yerindeyse sinek avlıyor. 


Türkçe Tabelalar Kaldırıldı


Yerli ve Avrupalı müşterilerden umudunu kesen esnaf, caddeyi sahiplenen Arap ülkeleri vatandaşlarına bel bağlamış durumda Caddede kendinizi yabancı hissetmeniz de an meselesi. Çünkü neredeyse tüm kafe ve restoranların tabelaları Arapça yazıyor. Neredeyse Türkçe tabelanın kalmadığı caddede pek çok tabelayı okumak güçleşiyor. 
 

Fırsat Projeleri