İstanbul'da 71 Meydan Yeniden Yapılacak

İstanbul’da bulunan en önemli cadde ve meydanlar yeniden yapılacak. 71 cadde ve meydana uygulanacak olan inşaat için 2,5 yıl süre biçildi.

İstanbul'da 71 Meydan Yeniden Yapılacak
12.07.2017 - Çarşamba

İstanbul’da bulunan en önemli cadde ve meydanlar yeniden yapılacak. 71 cadde ve meydana uygulanacak olan inşaat için 2,5 yıl süre biçildi. İnşaat işlemi için ihaleye çıkılacak. “İstanbul genelinde cadde düzenleme işi” ihalesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Altyapı Hizmet Müdürlüğü tarafından gerçekleşti. Düzenleme işinin yer tesliminden itibaren 925 gün sürmesi planlandı. 

En Önemli Meydanların Silüeti Değişecek


İstanbul’da düzenlenmesi gereken 71 adet nokta belirtiliyor. Düzenleme yapılacak noktalar arasında Sıraselviler Caddesi, Kadiriler Yokuşu, Talimhane bölgesi, Taksim Beyoğlu'ndaki Şişhane Meydanı ve Piyalepaşa Bulvarı-Kasımpaşa Deniz Askeri Hastanesi yer alıyor. Düzenlemesi yapılacak meydanlar arasında Florya Caddesi, Bahçelievler'de Şirinevler Kent Meydanı, Bakırköy'de Özgürlük Meydanı, Ataköy Meydanı, İncirli Caddesi ve İstanbul Caddesi bulunuyor. 


Bu Alanlar Yeniden Şekillenecek


Yenilecek bölgeler arasında Atatürk Bulvarı, Vatan Caddesi, Aksaray'dan Beyazıt'a uzanan Ordu Caddesi, Vezneciler'den Süleymaniye'ye uzanan 16 Mart Şehitleri Caddesi de bulunacak. Tarihi Yarımada'nın en önemli ulaşım akslarını oluşturan bu lokasyonların yanı sıra, Sirkeci Feribot İskelesi ile İstanbul Ticaret Üniversitesi arasındaki alan da yenilenecek.


Yenileme ihale usulü ile gerçekleştirilecek. İhale kapsamında Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada'nın cadde ve meydanları da düzenlenecek bölgeler arasında yer alıyor. Güçlendirme çalışmaları için proje hazırlanması işi İBB 25 Temmuz'da ihaleye çıkarılacak.

Sözcü

Fırsat Projeleri