İspanyol Santander'den Dev Gayrimenkul Satışı!

Avrupa'nın önde gelen bankalarından İspanyol Santander, 12 milyar dolar değerindeki gayrimenkulü Amerikalı Blackstone grubuna sattı.

İspanyol Santander'den Dev Gayrimenkul Satışı!
09.08.2017 - Çarşamba

Avrupa'nın önde gelen bankalarından İspanyol Santander, 12 milyar dolar değerindeki gayrimenkulü Amerikalı Blackstone grubuna sattı. Satışın birkaç yıl önce 40 milyar euroya mal olan Banco Popular'ın kurtarılması için yapıldığı kaydedildi.

ispanya

İspanya'nın en büyük gayrimenkul satışı gerçekleşirken, uzmanlar ülkenin gayrimenkul ve finansal gerilemesinden sonra fiyatların kademeli olarak yükselmesinin hemen ardından gelmesini yatırımcıların heyecanının yenilendiğine dair önemli bir işaret olarak değerlendirdi.

Elden Çıkarılan Gayrimenkullerde Neler Var?

Söz konusu bankanın satışını gerçekleştirdiği gayrimenkuller içinde apartmanlar, villalar, oteller ve araziler yer alıyor. Gerçek değerinin 35 milyar doların üzerinde olduğu belirtilen gayrimenkullerin satışı üçte bir fiyatına gerçekleşmiş oldu.

otel

Gayrimenkuller Neden Satıldı?

Banco Popular için geçtiğimiz haziran ayında, beş yıl önce İspanya ekonomisine 40 milyar euro fatura çıkan çöküşün ardından kurtarılırken, küresel krizin ardından İspanya'da emlak sektörü 8 yılın ardından, özellikle Madrid ve Barcelona'ya gelen yabancı sermayeyle hareketlilik kazandı.

villa

Dışarıdan Gelen Yatırımcı Gayrimenkule Yöneldi

Bu arada İspanya Ekonomi Bakanlığı'nın verilerine göre 2015 yılında İspanya'ya gelen 22 milyar euro değerindeki dış kaynağın büyük bir oranı gayrimenkul sektörüne geldi.

Fırsat Projeleri