İnşaat Ürünlerinde Yerli Üretim Sağlanmalı

Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, “İnşaat sektöründe tüm üretimlerle millileşme sağlanmalı” dedi.

İnşaat Ürünlerinde Yerli Üretim Sağlanmalı
21.11.2017 - Salı

Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, “Bir inşaat maliyetinin ortalama yüzde 35’ini yurt dışından sağlıyoruz. İnşaat sektöründe tüm üretimlerle millileşme sağlanmalı” dedi.

Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, dış ticaret anlamında yaşanan gelişmelerin ülkemizi etkilediğini kaydetti. Yıldırım ithal edilen ürünlerin inşaat sektöründe yarattığı etkiyi vurgulayarak: “100 binanın 35’ini yurt dışına para ödeyerek yapıyoruz, peki 100 binanın kaçını yabancılara satabiliyoruz? Bu konunun üzerinde durulması gerektiğini belirtmek isterim. Konfor, kalite, satış sonrası hizmetten ödün vermeden yerli üretimlere destek verilmeli ve inşaat sektöründe tüm üretimlerle millileşme sağlanmalı.” Dedi.

Yerli Üretimlere Destek Verilmeli

Zafer Yıldırım, “Bir üst yapı inşaatının temelinden çatısına kadar kullandığımız ithal malzeme oranına baktığımız zaman, dış girdinin sektörümüzü ne kadar etkilediğini daha net görebiliriz.” İfadelerini kullandı. 

Sözlerine devam eden Zafer Yıldırım: “Hafriyat, fore kazık için kullanılan makinalardan, kalıp işçiliği için kullanılan malzemelere, elektrik-mekanik makina tesisatlarından, yalıtım malzemelerine; asansörlerden dış cephe kaplamalarına- doğramalara; duvar kâğıtlarından, dekor malzemelerine, aydınlatmalardan, çatı kaplamalarına kadar, bir inşaat maliyetinin minimum yüzde 35’ini yurt dışından sağlıyoruz. Konfor, kalite, satış sonrası hizmetten ödün vermeden yerli üretimlere destek verilmeli ve inşaat sektöründe tüm üretimlerle millileşme sağlanmalı. Teşvikler, indirimler... Vs. Bu anlamda yeniden gözden geçirilmeli. %10’luk bir değişimin bile ülke ekonomisine ve sektöre maddi manevi çok büyük avantajlar sağlayacağına inanıyorum.” Şeklinde konuştu.

Fark Yaratmaya Devam Ediyor

Yıldırım Grup, Ankara’da prestijli projeler ile fark yaratmaya devam ediyor. Ticari hayattaki yılların tecrübesini, birbirinden özel projelerle hayata geçiren ve Ankara’nın güneyinden kuzeyine bir çok inşaat projesine imza atan Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım; YıldırımKent Gülyazısı Sitesi, Eymir Konutları 1. ve 2. Etap, Beyaz Evler, Ankara Barosu Sosyal Tesisleri, Gökkuşağı Konutları, Mogan Park Evleri, Gölbaşı Ticaret Merkezi, Yıldırım Sera Studio Evleri, Cevizlipark Konutları, Beytepe Beyterrace Konutları gibi önemli projeler ile yılların başarısını devam ettiriyor. Ticaretteki 50. Yılını ise Yıldırım Kule projesiyle taçlandıran Yıldırım Ailesi, Başkent’te adından söz ettirmeye devam ediyor.

Fırsat Projeleri