İnşaat Sektörü Türkiye Ekonomisine Destek Sağladı

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, en çok kazandırım yatırım araçlarından birinin konut olduğunu vurguladı.

İnşaat Sektörü Türkiye Ekonomisine Destek Sağladı
14.09.2017 - Perşembe

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, gayrimenkul sektörünün Türkiye ekonomisine sağladığı katkılara değindi.

İnşaat sektörünün yatırım araçları arasında zirveyi kaptırmadığını söyleyen Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Demir, konutun Türkiye’nin en önemli yatırım araçlarından biri konumunda bulunduğunu söyledi. Hükümetin sağladığı desteklerle konut sektörünün yükselişini sürdürdüğünü belirten Demir, "Her dönemde üreten ve istihdam sağlayan misyonuyla da ekonomideki rolünü artırıyor. İkinci çeyrek büyüme rakamlarına baktığımızda sektörümüzün büyümeye verdiği katkıda yaşanan artış, bunun çok açık bir şekilde göstergesini oluşturuyor." dedi.

Büyümede lokomotif sektör olma görevini sürdürdüğünü ifade eden Demir, "Hükümetimizin sektörümüze kazandırdığı yeni yönetmelikler ve verdiği desteklerle yükselişe geçen inşaat sektörünün, yılın kalan döneminde de aynı hızla ilerleyeceğine inanıyoruz. Özellikle içerisinde bulunduğumuz dönemde, biz sektör oyuncularını hareketli günler bekliyor. Yeni kampanyalar ve lansmanlarla geçecek yeni dönemde sektörde yaşanan hareketliliğin zirve yapacağını söyleyebiliriz. Bu yeni dönem, var olan projelerin yanı sıra yeni projelere de sahne olarak, sektörümüzün ekonomiye sağladığı katma değere artış olarak yansıyacak. Böylece hem sektörümüz hem de ekonomimiz kazanmaya devam edecek. Yeni dönemdeki hareketliliğin, bundan sonraki çeyrekte açıklanacak 3’üncü çeyrek büyüme rakamlarına rakamsal olarak daha fazla katkı sağlayacağını düşünebiliriz." şeklinde konuştu.  
 

Fırsat Projeleri