İnşaat Patronları Konutta Güç Birliği Kampanyasını Değerlendirdi!

Türkiye’nin önde gelen kuruluşları GYODER, İNDER ve KONUTDER güç birliği yaparak dev bir kampanyaya imza attı. Kampanyanın tanıtıldığı basın lansmanında buluşan konut sektörü temsilcileri, kampanyayı ve sektörü projedefirsat.com mikrofonuna değerlendirdi.

İnşaat Patronları Konutta Güç Birliği Kampanyasını Değerlendirdi!
15.05.2018 - Salı

Hükümetin çağrısıyla gerçekleşen konut kredisi faiz indirimi, tapu harcı ve KDV oranları düzenlemesi sonrası inşaat sektöründen de atak geldi. Türkiye’nin önde gelen kuruluşları GYODER, İNDER ve KONUTDER güç birliği yaparak dev bir kampanyaya imza attı. 

Kampanyanın tanıtıldığı basın lansmanında buluşan konut sektörü temsilcileri, kampanyayı ve sektörü projedefirsat.com mikrofonuna değerlendirdi.

“Genç Nüfus Dilediği Konuta Ulaşacak”

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı kampanya ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Geçtiğimiz hafta hükümetimizin atmış olduğu adımla konut kredi faizlerinin aylık 0,98’e düşmesi psikolojik bir sınır tüketici açısından. Diğer taraftan alım-satım harcının yüzde 3’e düşmesi ve konutta KDV oranının düşmesi gibi avantajlarla beraber biz de sektör temsilcileri olarak bir değerlendirme yaptık. Bu değerlendirme nihayetinde bu avantajlara ilaveten yüzde 20’lik bir indirim düşündük. Bu 1 ay sürecek bir kampanya. Çok ciddi ilgi bekliyoruz. Yatırım ve oturum amaçlı her türlü kitleyi hedefliyoruz. Bu fırsattan yararlanmak isteyen, konuta ihtiyacı olan ya da konutu bir yatırım aracı olarak gören kitleler olacaktır. Türkiye’deki genç nüfusu da unutmamak lazım. 20 ila 40 yaş arasındaki genç nüfusun da dilediği konuta ulaşmasını sağlayacak bir kampanya.”

“Kampanya Çok Büyük Bir Enerji Yaratacak”

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, değerlendirmelerini şöyle aktardı: “Türkiye’deki inşaat sektörü hem istihdam yaratması açısından hem yarattığı sinerjiden dolayı çok mühim. Hükümetimiz bir adım attı. 0,98’e indirmek suretiyle birtakım bankalarda. Biz de sektör olarak, bir hareket de biz yapalım, altını kalın çizebileceğimiz bir rakam tespit edelim dedik ve yüzde 20 gibi bir iskontoyu kısa bir süre olmak üzere 41 firma olarak deklare ettik bugün. Bu çok büyük bir enerji yaratacak. Yüzde 20 bizim indirimimiz, bankaların uygulayacağı 0,98 faiz, bir de alım-satım vergisinden olan yüzde 1’lik indirimden dolayı yüzde 27,5 gibi bir indirim oluyor. Çok büyük bir indirim bu. Burada, konut sahibi olmak isteyenleri, imkanları el vermeyen kesimleri hedef tutuyoruz öncelikle.”

“Önemli Olan Orta Kesimin Konut Alması”

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, kampanya ile ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi: “Bu indirim kampanyasını 15 Temmuz saldırısı sonrasında da biz GYODER ve Emlak Konut ile yapmıştık. Çok da başarılı oldu. Birçok insanımız konuta sahip oldu. Şimdi kampanyamızı konut ve üç sektör olarak bir araya gelip yapıyoruz. Bu kampanyaya destek veriyoruz. Vatandaşımızın nitelikli konuta sahip olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Önemli olan zaten orta kesimin konut sahibi olması. Ekonomisi iyi olan insanların zaten alım imkanı var. Bizim orta gelirli vatandaşın konut sahibi olması için mücadele etmemiz gerek.”

Fırsat Projeleri

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Skyland İstanbul

İSTANBUL / ŞİŞLİ

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

Nef Bahçelievler

İSTANBUL / BAHÇELİEVLER

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Validebağ Konakları

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Şehrin Merkezinde Konak Yaşamı

Şehrin Merkezinde Konak Yaşamı

Kuzeyşehir Koru

İZMİR / MENEMEN

Türkiye'nin En İddialı Ödeme Planı

Türkiye'nin En İddialı Ödeme Planı

Nef Çekmeköy

İSTANBUL / ÇEKMEKÖY

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Nef Ev Değiştirme Kampanyası