İnşaat Firmaları İzmir'de Arsa Arıyor

Yatırım danışmanı Nafiz Gönen, büyük inşaat firmalarının İzmir’de arazi arayışı içinde olduklarını vurguladı.

İnşaat Firmaları İzmir'de Arsa Arıyor
23.11.2017 - Perşembe

İzmir’de bir dönem otomotiv yetkili satıcılığı yapan, inşaat sektöründe de önemli bir marka haline gelen Nafiz Gönen, yatırım danışmanlığı yapıyor.  Büyük İnşaat firmaları  İstanbul,  Ankara  ve yurt dışından İzmir’e yöneldi. İnşaat firmalarına arsa bulunması, doğru yer belirlenmesi, doğru proje uygulaması konusunda yönlendirmeler yapan Nafiz Gönen, "Çıkışları kadar inişleri de deneyimlemiş bir iş adamı olarak, doğru zamanda doğru yapılan hamleleri görmek kadar, kriz anlarında ne yapılması, ne yapılmaması gerektiğini yaşamış biriyim. Yıllar içinde edindiğim tecrübeleri artık sadece dostlarım için değil, bu fikirlere değer verecek firmalar, kişiler ve yatırım yapmak isteyen ailelerle de paylaşıyorum" dedi. 

Beyaz yaka göçü

Beyaz yakalıların İzmir ve İstanbul'u tercih ettiğini vurgulayan Gönen, “Son dönemde İzmir’de inşaat sektörünün geldiği nokta, benim bundan sonraki ticari hayatıma da yön vermeme sebep oldu. Son yıllarda İstanbul terse göç vermeye başladı. Bunun farkında olan kesim, İstanbul kalitesinde ancak İstanbul’dan çok daha rahat ve huzurlu bir yaşam alanı arayışı içine girdi. Bu anlamda en iyi alternatifin İzmir olduğu ortaya çıktı” diye konuştu. 

Arsa aranıyor

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Nafiz Gönen, büyük inşaat firmalarının İzmir’de arazi arayışı içinde olduklarını dile getirdi. Gönen,  kendi arsa ve arazilerini değerlendirmek isteyenler ile, gelecek için arsa ve arazi yatırımı yapmak isteyenlerin olduğunu da belitti. 

Fırsat Projeleri