İmar Barışını Bozana Hapis Cezası Gelsin

İmar barışının gelmesi ile sorunların çözüme kavuşacağını dile getiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bu barışı bozana hapis cezası verilmesi gerektiğini söyledi.

İmar Barışını Bozana Hapis Cezası Gelsin
03.05.2018 - Perşembe

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, TBMM’ye sevk edilen imar barışının ayrıntılarını, düzenlediği basın toplantısıyla dün anlattı. İmar barışıyla yıllardır devam eden sorunların çözüme kavuşacağını dile getiren Özhaseki, “1950 sonrası sanayileşme ile başlayan hızlı göç ve nüfus artışına hazırlıksız yakalandık. Bazı belediyeler ideolojik davranarak vatandaşın Hazine arazisine konut yapmasına göz yumdu. Çekirdek şehirlerin etrafına sağlıksız, kimliksiz, güvensiz konutlar beraberinde geldi” diye konuştu. 

31 Aralık 2017’nin milat olacağını da sözlerinde vurgulayan Bakan Özhaseki, bu tarihten sonra yapılacak kaçak yapılarla ilgili tasarının mevcut halinde herhangi bir yaptırımın bulunmadığını dile getirdi. Bakan Özhaseki, TBMM’deki görüşmeleri işaret ederek, “Komisyon da uygun görürse, yapan, yaptıran, göz yumanlar hakkında para cezasından hapis cezasına kadar en ağır ceza verilerek tedbir alınması tartışılmalı. Sert tedbirler alınırsa bir milim bile kaçak yapılmayacaktır” dedi.

Fırsat Projeleri