Hırsızlar, Bu Tür  Evlere De Giriyor!

Konforu nedeniyle, lüks konutlar ve güvenlikli siteler yaşam tercihinde ilk sırada. Oysa, söz konusu konutlarda da hırsızlık, yangın, su baskını ve benzeri sorunlar yaşanıyor.

Hırsızlar, Bu Tür  Evlere De Giriyor!
06.10.2017 - Cuma

Konforu nedeniyle, lüks konutlar ve güvenlikli siteler yaşam tercihinde ilk sırada. Oysa, söz konusu konutlarda da hırsızlık, yangın, su baskını ve benzeri sorunlar yaşanıyor.

Türkiye’de son yıllarda  güvenlikli sitelerde yaşamayı tercih edenlerin sayısı bir hayli arttı. Bunu  kentleşmeye bağlı olarak suç oranlarının artması ve ekonomik gelişmeyle birlikte bireylerin konfor beklentisinin yükselmesine bağlamak mümkün. Pronet Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip, site yaşamının pek çok açıdan bahsi geçen bu  beklentileri karşılamakta yetersiz olduğuna dikkat çekti. 

Ediz Habib, barınılan ev sitede de olsa güvenlik açısından mutlaka ek önlemler almak gerekebileceğini söyledi. Sitelerde bulunan evlerde de hırsızlık, yangın, su baskını ve benzeri vakaların yaşanabildiğine dikkat çeken Ediz Habip,  elektronik güvenlik sistemleri sayesinde her türlü olası tehlikeye karşı önlem alınabileceğine kaydetti.

Sitelerdeki Evler Hırsızların Gözdesi!

Pronet Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip, kent yaşamında lüks konut ve sitelerde, uygulanan güvenlik sisteminin 3 temel unsurdan oluştuğuna vurgu yaptı. Ediz Habip: “Yüksek duvarlar, dayanıklı yapı detayları, bekçi veya güvenlik görevlilerine ek olarak;  hane içinde alınacak elektronik güvenlik sistemleri, güvenliği arttırmış olur. 
Kişilerde, “zaten sitede oturuyorum, alarm sistemi taktırmama gerek yok” düşüncesi oluyor. Bizlere ulaşan vakaları incelediğimizde, siteler ve lüks konutlarda da hırsızlık ve benzeri girişimlerin olduğunu tespit ettik. Yani güvenlikli denilen yaşam alanlarında da zaman zaman, maddi  ve manevi kayıpların oluştuğunu görüyoruz. Çünkü bu üç parçalı sistemin birini denklemden çıkardığınızda, güvenlik ağınız zayıflamış oluyor.” Diye konuştu.

Güvenlik İhtiyacı Hırsızlıktan İbaret Değil!

Kullanılan elektronik güvenlik sistemlerinin sadece hırsızlığa karşı olmadığına dikkat çeken Ediz Habib, ev içinde yaşanabilecek farklı durumlara karşı da koruma sağladığına vurgu yaptı.Ediz Habib: “Günümüzde bu sistemler, hırsızlığa ek olarak, yangın, su baskını, gaz kaçağı, acil sağlık ve panik durumlarına karşı da kullanıcılara koruma sağlıyor. Alarm Haber Alma Merkezi tarafından izlenen bu sistemler sayesinde, acil durumlarda polis, itfaiye, ambulans gibi birimlere en hızlı şekilde haber verilerek hızlı aksiyon alınması sağlanıyor.”diye konuştu.

Elektronik Güvenlik Sistemleri, Yaşam Konforunu Arttırıyor!

Elektronik güvenlik sistemlerinin kişilerin yaşamlarındaki konforu da artırdığına işaret eden Ediz Habip: “Akıllı teknolojiler sayesinde evde olmasanız bile akıllı telefonunuzdan evinizi her an kontrol etmek, evinizin içinde olup bitenleri akıllı video teknolojileri ile izleyebilmek mümkün. Akıllı zil ve akıllı kilit çözümleri kimseye anahtar bırakma derdi olmadan kapınızın kontrolünü yine cep telefonunuzdan yapabilmenize olanak sağlıyor. Akıllı termostatlarla konfor ve enerji tasarrufu sağlanabiliyor. Akıllı prizler ise ütüyü prizde mi bıraktım, su ısıtıcısını kapattım mı gibi kaygıları ortadan kaldırıyor.” Dedi.

Fırsat Projeleri