“Havarayı Daha Güzelini Yapmak İçin İptal Ettik"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, havaray hakkında yaptığı açıklamada “Havarayı daha güzelini yapmak için iptal ettik" dedi.

“Havarayı Daha Güzelini Yapmak İçin İptal Ettik
17.11.2017 - Cuma

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, havaray hakkında yaptığı açıklamada “Havarayı daha güzelini yapmak için iptal ettik" dedi.

Geçtiğimiz günlerde iptal edilen havaray projesi ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal açıklama yaptı. Uysal açıklamasında, "Mesele, Kadir Topbaş'ın projesinin iptali meselesi değildir. Kadir Bey'in doğru projesinin her zaman yanındayız. Belki de Kadir Bey bırakmamış olsaydı kendisi iptal edecekti. Havarayı daha güzelini yapmak için iptal ettik" dedi.

"Daha Güzel ve Verimli Olacak"

İptal kararının perde gerisinde Küçükçekmece, Sefaköy ve Başakşehir'e daha güzelini yapmak olduğunu dile getiren Uysal, şöyle devam etti: 
"Bakıldığında havarayın maliyeti, tercih edeceğimiz sistemin maliyetinden daha fazla olabilir. Metro ve hafif raylı sistem daha yüksek bir maliyet getirebilir ancak daha güzel, daha verimli olacak. Havaray yapılacak yerin etrafının buna uygun olması gerekiyor. Geçirilmesi düşünülen güzergahta buna imkan yoktu. Havarayı, daha güzelini yapmak için iptal ettik. Mesele, Kadir Topbaş'ın projesinin iptali meselesi değildir. Kadir Bey'in doğru projesinin her zaman yanındayız. Belki de Kadir Bey bırakmamış olsaydı kendisi iptal edecekti."

Hürriyet

Fırsat Projeleri