Greenox Urban Residence; Yeşil Dönüşüm!

Bu yıl 4.’sü düzenlenen “Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi” geniş bir sektörel katılımla gerçekleştirildi.

Greenox Urban Residence; Yeşil Dönüşüm!
24.02.2017 - Cuma

Bu yıl 4.’sü düzenlenen “Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi” geniş bir sektörel katılımla gerçekleştirildi. Etkinliğe, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr.Kadir Topbaş ile çok sayıda belediye başkanı da konuşmacı olarak iştirak etti.

Bu yıl 4.’sü yapılan kongrede “Sürdürülebilir Şehirler ve Binalar” teması üzerinde duruldu. Katılımcılara ağırlıklı olarak, şehirler açısından kentsel dönüşümün önemi, konuya genel bakış ve kentsel dönüşümün alternatifleri ile finansman modelleri ele alındı.Etkinliğe katılan ve kongrenin platin sponsorlarından olan Aycan-Feres İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tüfekçibaşı, ‘Kentsel Dönüşümde Yeşil Yapılanma’ konulu bir konuşma ile yer aldı.

Greenox Yeşil Dönüşüm Projesi!


Konferansın,‘2017 Yılında Gayrimenkul Sektörünün Kentsel Dönüşüme Bakışı’ başlıklı oturumunda söz alan Ahmet Tüfekçibaşı, bina inşa ederken yeşilin korunmasının dünya ve ekoloji açısından önemini vurguladı. Türkiye'de, LEED sertifikalı 772 proje bulunduğuna vurgu yapan Ahmet Tüfekçibaşı, “Ülkemizde yeşil binalara daha çok marka vurgulamak ve prestij kazanmak için rağbet gösterilse de ülkemiz 2016’da LEED yeşil sertifikası alan ilk 10 ülke içerisinde 8. sırada yer almıştır” diye konuştu.

Aycan-Feres İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tüfekçibaşı, “Devlet organlarının, bakanlık ve belediyelerin yeşil binalar konusuna daha fazla eğilmesi gerektiğini düşünüyorum. Greenox projemiz, Kağıthane Belediyesi’nin destek verdiği önemli bir “yeşil dönüşüm” projesidir. Terastan otopark katlarına kadar özenle hazırlanan mimari projelerde insan yaşamında konfor unsurunun artırılmasına odaklanılmıştır. Greenox home ofis çalışanlara da toplantı ve çalışma alanı imkanları sunmaktadır. Misafir suitleri, sinema, cafe ve vitamin bar gibi kiralanabilir alanlardan elde edilecek kira gelirlerini residence yönetimine bırakarak aylık aidatları düşürmeyi hedefleyen hizmet anlayışımız, Greenox’un hayata geçirilmesindeki duygu ve düşüncelerimizin de bir aynasıdır” şeklinde konuştu.

Fırsat Projeleri