Geniş Dairelerin Satışları Arttı

Aremas Gayrimekul kurucusu Vedat Arslan, 3+1 ve 4+1 tipindeki büyük daire satışlarının ciddi oranda arttığını belirtti.

Geniş Dairelerin Satışları Arttı
16.06.2017 - Cuma

Dünya gazetesinin haberine göre, Aremas Gayrimekul kurucusu ve Genel Müdürü Vedat Arslan, projelerdeki 3+1 ve 4+1 gibi büyük daire satışlarının çok ciddi oranda arttığını belirtti. Önceden bu dairelerin projenin sonuna doğru satıldığını söyleyen Arslan, artık bu satışların proje başında gerçekleştiğini ifade etti.


Vedat Arslan, Bahçeşehir’de hayata geçirdikleri projede 200’E yakın 3+1 daire stokunun yüzde 65’ni 6 ay gibi bir sürede sattıklarını, bunun da oturumcu sayısının artışından kaynaklandığını söyledi.


Sektörde 1+1’lere hala talebin sürdüğünü kaydeden Arslan sözlerine şöyle devam etti: “2+1 daire tiplerinde de halen bir denge unsuru. Bu dairelerin satışı hem oturmak için alanlarda dolayı hem de değer artışı açısından oldukça hızlı gerçekleşiyor. “ 

“Ülkemizde konut ihtiyacı var”

Pazara yönelik olarak yapılan her projenin satacağını ve Türkiye’de hâlihazırda konut ihtiyacı olduğunu söyleyen Vedat Arslan, “Bir projeyi hayata geçirirken bu projedeki daireleri kim alacak, burada oturanların beklentileri nasıl olacak, bir projeden ne bekliyorlar?” gibi sorulara yanıt vererek ürün karmasını kararlaştırıyoruz. Müşteri beklentilerine uygun proje geliştirebiliyor ve alıcıya doğru kanallardan ulaşabiliyorsanız Türkiye’de konut ihtiyacı her zaman var ve projenizi her zaman satarsınız” dedi.
 

Fırsat Projeleri