Gençlik Merkezi İnşaatları Devam Ediyor

Yurdun birçok noktasında hayata geçirilen gençlik merkezlerinin bir yenisi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesi'nde yapılıyor.

Gençlik Merkezi İnşaatları Devam Ediyor
11.08.2017 - Cuma

Yurdun birçok noktasında hayata geçirilen gençlik merkezlerinin bir yenisi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesi'nde yapılıyor. 

Dulkadiroğlu Namık Kemal Mahallesi'nde yapılacak gençlik merkezi inşaatının yapım çalışmasını yerinde inceleyen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, burada açıklamalarda bulundu.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, projenin gelecek yıl mart ayı civarında tamamlanmasının planlandığını söyledi. Boş arazileri, madde bağımlılarının eline bırakmadıklarını belirten Güvenç, "Yıllarca sadece haftanın bir günü kullanılan bu alanı belediyemiz güzel bir projeyle 7/24 kullanılabilecek bir alan haline getirmek için çalışma başlattı. Mart ayı gibi projenin tamamlanması planlanıyor. Bu alanda güzel bir kapalı pazar yeri, gençlerimiz için çok büyük bir gençlik merkezi yapılıyor. Bu bizim siyaset ve belediyecilik anlayışımızın Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından bu alana yansıtılmasıdır. Boş arazileri ve alanları madde bağımlılarının eline bırakmıyoruz. İnsanımızın layık olduğu şekilde bu alanları değerlendiriyoruz"  şeklinde konuştu.

ÇOK KAPSAMLI GENÇLİK MERKEZİ

Dulakdiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay da Kahramanmaraş'ın en büyük gençlik merkezini yaptıklarını kaydederek, gençlik merkezinin haftanın bir günü pazar yeri olarak da hizmet vereceğini kaydetti. 

Gençlik merkezinin 5 bin 800 metrekare kapalı alanı bulunduğunu gençlik merkezimizin alt kısmının ise kapalı pazar yeri olarak kullanılacağını anlatan Okay, "İçerisinde iki cep sinema, 220 kişilik toplantı ve konferans salonu, gençlerimizin sosyal aktiviteler yapacağı sosyal alanlar ve daha bir çok özelliği bulunan gençlik merkezimizin ilk kazmasını vurmuş bulunmaktayız. Gençlik merkezimizin alt kısmı haftada bir gün pazar yeri olarak kullanılacak. Diğer günler bu alan otopark olarak hizmet verecek" ifadelerini kullandı.

Fırsat Projeleri