Gelişen İnşaat Sektörü Ofis Anlayışını Değiştirdi

İnşaat sektöründeki hem teknoloji hem de estetik anlamındaki değişiklikler, ofis kavramına farklı bir bakış açısı kazandırdı

Gelişen İnşaat Sektörü Ofis Anlayışını Değiştirdi
03.09.2017 - Pazar

İnşaat sektöründeki hem teknoloji hem de estetik anlamındaki değişiklikler, ofis kavramına farklı bir bakış açısı kazandırdı. Çalışanın verimliliğini artıran ve estetik görünüme bürünen yeni ofis projeleri, modern tasarımlarıyla da ön plana çıkıyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte inşaat sektöründe de modernlik ve estetik, yaşam alanlarının dışında iş hayatında da kendini göstermeye başladı. Özellikle bu değişime çabuk uyum sağlayan gayrimenkul sektörü de tüketiciye özel, daha renkli tasarımlar ve geniş çalışma alanları üretiyor. 

GÖZ KAMAŞTIRAN OFİS PROJELERİ İSTANBUL'DA

Türkiye'nin iş merkezi konumundaki İstanbul, ofis projeleri açısından dikkat çekici bir konuma sahip. Binlerce firmaya ev sahipliği yapan mega kent İstanbul'da birbirinden gözde ofis projeleri ön plana çıkıyor. Doğru tasarlanmış, sosyal donatılarla zenginleştirilmiş ve çalışanların bir araya gelerek sosyalleşmelerini sağlayacak alanları bünyesinde barındıran unsurlardan biri haline gelmiş yeni ofis anlayışında, birbirinden farklı çözümler de karşımıza çıkıyor. 

Yeni ofis projelerinde farklı büyüklüklerde geniş çalışma alanlarının yanı sıra spor salonlarından masaj alanlarına, sauna ve buhar odalarına kadar her şeyi düşünülüyor. İşte İstanbul'un önde gelen konut projelerinden bazıları:

TOWN OFİS

Keleşoğlu İnşaat tarafından İstanbul'un yeni iş merkezi olarak gösterilen Basın Ekspres yolunda hayata geçirilen Town Ofis, 3 bin 822 metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. Konforlu ve rahat iş hayatı için gereken her detayı kapsayan. Town Ofis Projesi, toplam 13 katta 74 ofis, 10 dükkan ile 20 ve 65 kişi kapasiteli 2 ayrı konferans salonundan meydana geliyor. 

Town Ofis, 137 kapalı ve 25 açık araç kapasitesine sahip. Projede, ofis büyüklükleri 100 metrekareden başlıyor. Kullanıcılarına rahat ve konforlu bir çalışma ortamı sunan Town Ofis,  her ofis için özel ısıtma ve soğutma alt yapı sistemi  sunuyor.

Yüksek standartlarda konfora sahip olan ve son teknolojiyle planlanmış altyapıya sahip olan ofis projesi, Atatürk Havalimanına sadece 3 dakika uzaklıkta konumlanıyor. 

BUSINESS İSTANBUL

Business İstanbul ofis projesi, SVR Grup tarafından Göztepe E-5 üzerinde hayata geçiriliyor. Metro, metrobüs ve Marmaray ile bağlantılı olmasının yanı sıra 2016 yılında hizmete girecek olan, Avrasya Tüneli’nin çıkış noktasında bulunmasının sağladığı avantajla, Anadolu Yakası’nda tüm ulaşım yollarının kesişme noktasında yükselen Business İstanbul, 10 bin metrekarelik arsa alanı üzerine inşa edilirken, inşaat alanı ise 116 bin 600 metrekare. 3 bloktan oluşan projede kule A'da 190, kule B'de 189, kule C'de ise 14 adet ofis yer alıyor. 

Göztepe metro istasyonuna 200, metrobüse 900 metre, Avrasya Tüneli Asya çıkışına 1.8 kilometrelik lokasyonuyla ön plana çıkan Business İstanbul, yenilikçi mimarisi ve konforlu ofis yaşamıyla iş dünyasına benzersiz bir alternatif vaat ediyor.

İSTANBUL TOWER 205

İstanbul Tower 205 projesi, Metal Yapı Konut imzası taşıyor. 2 blok halinde yükselen İstanbul Tower 205 projesinin 220 metre yükseklikteki kule bloğunda 52 ofis katı, 20 metrelik podyum bloğunda ise teras kullanımlı ofisler ve dükkanlar bulunuyor. İstanbul’un en seçkin iş merkezi Levent Büyükdere Caddesi’nde yükselen proje, şehrin kalbi olan Levent’teki son proje olma özelliği taşıyor. 

Toplam 6 bin metrekarelik kullanım alanına sahip konferans salonu, 300 kişilik oditoryumu, 105 kişilik 22 adet toplantı odası ile farklı büyüklüklerdeki toplantı, konferans ve seminer ihtiyaçlarına da cevap veren İstanbul Tower 205'teki ofisler A++ ofis özelliklerine sahip. 

Dünyanın önde gelen mimari firmalarından Amerikan SOM tarafından yapılan ve tasarım yaklaşımında Selçuklu izlerinin görüldüğü proje, çevreci ve tasarruf odaklı özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Proje eşsiz manzarasıyla da dikkat çekiyor. İstanbul Tower 205 projesi İstanbul Boğazı ve Haliç'i aynı anda oldukça geniş açıdan görüyor.

Türkiye'deki diğer ofis projeleri için tıklayın!
 

Fırsat Projeleri