Gayrimenkul, En Güvenilir Yatırım Aracı Olmayı Sürdürüyor

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, TÜİK’in konut satış rakamları hakkındaki basın açıklamasını değerlendirdi. İşte o değerlendirme…

Gayrimenkul, En Güvenilir Yatırım Aracı Olmayı Sürdürüyor
26.09.2017 - Salı

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, TÜİK’in konut satış rakamları hakkındaki basın açıklamasını değerlendirdi. İşte o değerlendirme…

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, TÜİK tarafından açıklanan konut satış rakamlarını yorumladı. Demir, ekonominin lokomotifi olan gayrimenkul ve inşaat sektörünün en güvenilir ve kazançlı yatırım aracı olmaya devam ettiğini belirtti. İşte değerlendirmenin tamamı..

TÜİK’in açıkladığı ağustos ayı konut satış rakamlarıyla, satışlarda temmuz ayında başlayan yükseliş grafiğinin giderek arttığını görüyoruz. Bu da ekonominin lokomotifi olan gayrimenkul ve inşaat sektörünün en güvenilir ve kazançlı yatırım aracı olmaya devam ettiğinin en büyük göstergesini oluşturuyor.

Yabancıya Tanınan Vatandaşlık Hakkı Sektörde Hareket Yarattı

Sektörün ilk 8 ayına bakacak olursak, hükümetimizin verdiği desteklerle birlikte sürekli büyüdüğünü görüyoruz. Yapılan konut kampanyaları, faiz oranlarındaki indirimler, yabancı yatırımcılara tanınan vatandaşlık hakkını sektördeki hareketliliğin ana sebebi olarak sıralayabiliriz. Özellikle yabancıya vatandaşlık hakkı getirilmesiyle de yabancı yatırımcıya konut satışlarında bir artış trendi yakaladık. Sektörümüzün artan yatırımlarıyla birlikte, ulusal ve uluslararası arenada yapılan etkinlik ve fuarların da katkısıyla Türkiye gayrimenkul ve inşaattaki üstün gücünü tüm dünyaya kanıtlamaya başladı. Bunun neticesini de açıklanan rakamlarda gayet net bir şekilde okuyabiliyoruz. Buna istinaden yabancı yatırımcı satışlarında yaşanan yüzde 11,4’lük artış hızının artarak süreceğini söyleyebiliriz.

Yeni Yatırımlarımızı Projelendirmeyi Sürdürüyoruz

Sektörümüz, her dönemde üreten ve istihdam sağlayan rolüyle de ekonomideki rolünü artırıyor Demir İnşaat olarak, yatırımlarımızı ara vermeden sürdürürken, yatırımcılarımızın gözünde daha çok yükseliyor potansiyel yatırımcılarımızın da dikkatini çekiyoruz. Satışlardaki artış, bizim satış rakamlarımıza da yansıyor. İmzamızı taşıyan projelerimizin satışlarındaki hareketlilik tüm hızıyla devam ediyor. Biz de yatırımcılarımızın taleplerinden aldığımız güçle, yeni yatırımlarımızı projelendirmeyi sürdürüyoruz. İçerisinde bulunduğumuz yoğun lansman döneminde de yeni yatırım projelerimizi hedef kitlemizle buluşturmayı sürdüreceğiz.”

Fırsat Projeleri