Galatasaray'ın Riva Arazisi İçin İmzalar Atıldı

Galatasaray’a ait Riva arazisi için Emlak Konut’un açtığı ihaleyi kazanan Yılmaz İnşaat ile Emlak Konut arasında imzalar atıldı.

Galatasaray'ın Riva Arazisi İçin İmzalar Atıldı
14.09.2017 - Perşembe

Emlak Konut’un Galatasaray’a ait olan Riva’daki arazisi için açtığı ihaleyi kazanan Yılmaz İnşaat ile Emlak Konut arasında imzalar tamamlandı.

Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, satış geliri olarak 3 milyar 808 milyon TL teklif ile sonuçlanan ihalenin imza töreninde konuştu. Kurum, "Emlak Konut olarak Türkiye'nin geleceğine ve ekonomiye güvenimiz tam. Yatırımlarımıza da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emin adımlarla devam ediyoruz. Bu anlamda Galatasaray’ın Riva’daki bu değerli arsasının ihalesini başarıyla gerçekleştirmemiz bize ve sektörümüze olan inancın bir göstergesidir.” dedi.

3 Milyar 808 Milyon TL Teklif

Riva’daki 1.076.020 metrekarelik arsa için gerçekleştirilen ihalenin kazananı, Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş oldu. Yılmaz inşaat, arsa satışı karşılığında satış toplam geliri olarak 3 milyar 808 milyon TL, arsa satışı karşılığı şirket payı gelir oranı olarak %25 ve arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 952 milyon TL söz verdi. Riva arsasında toplamda 869.522 metrekare konut alanı ve ayrıca 206.497 metrekarelik bir de özel orman alanı bulunuyor. Özel Orman, sebze ve meyve bahçeleri, ticari ve hobi amaçlı tarım alanları, hayvancılık tesisleri gibi köy ve doğa yaşantısının modern yaşantı ile harmanlandığı birçok farklı konsept bu projede hayat bulacak.

Sektöre Olan İnancımız Tam

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, imza töreninde düşüncelerini dile getirerek, “15 Haziran 2017’de ihalesini gerçekleştirdiğimiz Riva Arsası için bugün imzaları atıyoruz. Ekolojik yaklaşımlarla tasarlanan projenin ihalesine 9 firmamız katılmıştı. İhaleyi ilk kazanan firmanın geçen süre zarfında ihale şartlarını yerine zamanında getirememesinden ötürü ihaleye en iyi ikinci teklifi 3 milyar 808 milyon TL ile veren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş’nin teklifi geçerlilik kazandı. Bugün ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden Galatasaray’ın Riva’daki değerli arsası için imzaları atmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. İmzaladığımız sözleşmenin 3.köprü ve entegre ulaşım alanlarıyla ön plana çıkan Riva ve çevre bölgelerin gelişimine ve potansiyeline değer katacağını düşünüyorum. İnşallah proje tamamlandığında çok fazla eşi olmayan doğa ve köy yaşantısının günümüz yaşantısı ile harmanlandığı ekolojik bir konsept hayata geçmiş olacak. İç ve dış pazarda yaptığımız güzel hamleler ile ülkemizin büyüme trendine katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Riva projesinde oluşan değerler de birkaç gün önce katılım gösterdiğimiz ve Dubai’de yapılan Cityscape Global fuarında aldığımız tepkiler, geri dönüşler bu durumun en iyi örneklerinden Türkiye ekonomisi düzenli büyüme trendini yeniden yakalamış durumda. Ülke büyümesinin üzerinde bir büyüme yakalayan inşaat sektörü de bu büyümenin önemli aktörlerinden biri konumunu güçlendiriyor. TÜİK verilerine göre, 2016’da büyüme yüzde 2,9 olarak beklentilerin üzerinde gerçekleşti. İnşaat sektörü ise ülke büyümesinin biraz önünde gelişim göstererek lokomotif olma geleneğini sürdürdü ve yılı yüzde 7,6 olarak geride bıraktı. 2017’nin ilk çeyreğinde ülke ekonomisi yüzde 5 büyüme gerçekleştirirken sektörün büyüme oranı yüzde 6 olarak gerçekleşti. Aynı şekilde ikinci çeyrekte de 5,1 büyüyen ekonomiye paralel olarak inşaat sektörü de 6,8 büyüdü. Ümit ediyorum ki yükselen ivmemiz devam edecek.Bu sözleşmenin Başta ülkemize, Galatasaray ailesine ve Yılmaz İnşaat A.Ş.’ye hayırlı, uğurlu ve faydalı olmasını diliyorum. Bu değerli arsanın ihalesini başarıyla gerçekleştirmiş olmamız bize ve sektörümüze olan inancın göstergesidir. Türkiye’nin geleceğine ve ekonomisine güvenimiz tam yatırımlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emin adımlarla devam edeceğiz.” dedi.
 

Fırsat Projeleri