Galatasaray'ın Stadında İmar Planı Değişiyor

Türkiye'nin önde gelen kulüplerinden Galatasaray'ın futbol karşılaşmalarını oynadığı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu imar plan değişikliği a

Galatasaray'ın Stadında İmar Planı Değişiyor
08.08.2017 - Salı

Türkiye'nin önde gelen kulüplerinden Galatasaray'ın futbol karşılaşmalarını oynadığı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu imar plan değişikliği askıya çıktı.

Türk Telekom Stadyumu'nu da içine alan Sarıyer İstinye Mahallesi 3 ada 33 parsel ve içerisinde hizmet eden yol alanlarına ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği askıya çıkarıldı. Bu değişikliğe göre otopark olarak hizmet eden alanlar “taşıt yolu” olarak düzenlenmiş oldu.

İstanbul Sarıyer İstinye Mahallesi 3 ada 33 parsel ve içerisinde hizmet eden yol alanlarına ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğine göre yaklaşık olarak 72 bin 431.67 metrekarelik 3 ada 33 parsel ile bu parsel içerisinde uzanan ve kapalı otoparka giriş ve çıkış sağlayan 782 metrekare ve bin 620 metrekare büyüklüğündeki 2 adet yol alanını içine alıyor.

OTOPARK DEĞİŞİKLİĞİ

Buna göre mevcutta 872 metrekare alanı kapsayan otopark girişindeki ve bin 620 metrekare alanı kapsayan otopark çıkışındaki yollar, 1/1000 ölçekli uygulama imar planındaki spor alanında kalan otoparka hizmet eden alanlar “taşıt yolu” olarak değiştirildi.

Bu arada spor alanı içerisinde kalan alanlara yapılaşma koşulu olarak Taks: 0.45 yükseklik ise onaylanacak olan projede yer verilecek. Kapalı otopark alanlarına hizmet eden yolların kesiti gelecekte genişleme gereksinimi taşımadığı için bu yollardan cephe alan işlev alanlarından yapı yaklaşma mesafesi beklenmeyecek.

Fırsat Projeleri