Galatasaray'ın Riva'daki Arsasına Büyük Talep!

Emlak Konut GYO, Galatasaray’ın İstanbul Riva’daki 1 milyon metrekarelik arsasını ihaleye çıkarıyor.

Galatasaray'ın Riva'daki Arsasına Büyük Talep!
07.06.2017 - Çarşamba

Galatasaray’a ait İstanbul Riva’da bulunan 1 milyon metrekarelik arsa Emlak Konut GYO’nun öncülüğünde ihaleye çıkıyor. Galatasaray Spor Kulübü’ne ait olan Riva arsası hasılat paylaşım modeliyle ihaleye sunulacak. Arsaya, birçok firmanın ilgi göstermesi bekleniyor.  Hürriyet’in haberine göre, arsanın ihalesine 10’dan fazla firmanın katılacağı belirtiliyor. Bu firmalar arasında Fuzul Grup, Makro-Nef ortaklığı, Dap Yapı, Teknik Yapı, Ege Yapı ve Gap İnşaat’ın yer aldığı ifade ediliyor. Arsanın ilk ihale oturumu 8 Haziran’da, sonucun belli olacağı ikinci oturum ise daha sonra yapılacak. 

En Az 508 Milyon TL Gelir Bekleniyor

Galatasaray’ın en büyük gelir umudumu olan Riva arsasının büyüklüğü bir milyon metrekarenin üzerinde. Yapılacak ihale sonrası elde edilecek bedelin yüzde 80’i Galatasaray’ın, yüzde 20’si de Emlak Konut GYO’nun olacak. Geçen yıl imzalanan protokol sonrası arsanın değeri 388.7 milyon lira olarak açıklanmış, henüz ihaleye çıkmayan Florya arazisinin değeri de 120 milyon lira olarak belirtilmişti. Buna göre Galatasaray’ın Riva ve Florya arsaları için en az 508.7 milyon lira gelir elde etmesi öngörülüyor.

 

 

Şirketler Talep Yarışında


Büyük ses getiren Riva arazisi markalı konut üreticileri arasında talep yarışı başlattı. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, arsa için istekli olduklarını belirtirken, Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal da 3. köprüye yakınlığı ile öne çıkan bölgenin 5 yıl içinde çok farklı bir noktaya geleceğini söyledi.  Galatasaray Futbol Takımı ana sponsoru olan Nef de talipler arasında yerini aldı. Şirket, ihaleye Makro İnşaat ile katılacak. 
 

Fırsat Projeleri