Fuar Gayrimenkul Sektörünü Hareketlendirdi

Dubai'deki fuar, gayrimenkul sektörüne hareketlilik getirdi.

Fuar Gayrimenkul Sektörünü Hareketlendirdi
14.09.2017 - Perşembe

Dubai Cityscape Global 2017 Fuarı, gayrimenkul sektörünü yeniden canlandırdı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katılımıyla yoğun ilgi gören fuarda, şirketler çok sayıda ön talep topladı.

Türk inşaat sektörü temsilcilerinin ön plana çıktığı Dubai Cityscape Global 2017 Fuarı'nda en çok İstanbul, Trabzon ve Bursa şehirleri gündeme geldi. Pek çok yatırımcı yaz ayralarını Bursa ve Trabzon'da geçirdiklerini, gayrimenkul yatırımlarını ise İstanbul'da yaptıklarını dile getirdi.

Dhannani Grup yöneticilerinden Mohammed Al Dhannani Türkiye'nin geleceğin ülkelerinden olduğunu belirterek, "Yatırım fırsatı oluştuğunda İstanbul ve Trabzon'da seçeneklerimizi ele almak istiyoruz. Ben ve akrabalarım genelde yaz aylarını Trabzon'da geçirmeye çalışıyoruz. Çünkü burada yaz ayları çok zor" diye konuştu.

Cityscape Global Dubai Fuarı'nda ekonomisinde yaşadığı durgunluk nedeniyle lüks ve ihtişamlı projelerine ara veren Dubai Emirliği, gayrimenkulde eski parlak günlerini tekrar yakalama gayreti  tekrar kendini göstermeye başladı. Kanal, göl, gölet gibi su odaklı projeler hayata geçiren Dubaili gayrimenkul geliştiriciler, bu merkezlerin etrafına ise rezidans, alışveriş merkezi ve ticaret alanları meydana getiriyor. 

SICAK SATIŞ REKOR GETİRDİ

Bu arada Dubai'de bulunan konut projelerine sıcak satış izni verilmesi emirliğin konut satışını da rekor seviyede artırdı. Dubai merkezli Omniyat Group, One Palm projesinde yer alan 2 bin 738 metrekarelik penthouse daireyi 102 milyon dirheme (27.7 milyon dolar) sattığını duyurdu.  Omniyat Group CEO'su Mahdi Amjad, bu satışla daha önce 60 milyon dirhem olan 'Emirliğin en değerli dairesi' rekorunun kırıldığını kaydetti. 

Fırsat Projeleri