Ev Ve İş Yeri Otoparklarında Isı Yalıtımı Zorunlu Olacak

Yeni Otopark Yönetmeliği 1 Haziran’dan itibaren yürürlüğe giriyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmeliğe göre artık konut ve otoparklarda ısı yalıtımı zorunlu hale gelecek.

Ev Ve İş Yeri Otoparklarında Isı Yalıtımı Zorunlu Olacak
28.05.2018 - Pazartesi

eni Otopark Yönetmeliği 1 Haziran’dan itibaren yürürlüğe giriyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmeliğe göre artık konut ve otoparklarda ısı yalıtımı zorunlu hale gelecek.

Resmi Gazete’de yayımlanan Yeni Otopark Yönetmeliği 01 Haziran 2018’de yürürlüğe giriyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmeliğe göre, bodrum kat tavanlarına ısı yalıtımı yapılması zorunlu hale geliyor. Bu uygulama ile binalarda yetersiz yalıtılmış ya da hiç yalıtılmamış otopark ve bodrum kat tavanlarından kaynaklanan ısı kayıplarının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Her Daireye 1 Araçlık Otopark

Bakanlık, binalarda her daire için en az 1 araçlık otopark inşasını zorunlu hale getirecek. Otopark ve bodrum katların üstünde bulunan daire ve iş yerlerinin döşemelerinden kaybolan ısı enerjisini önlemek ve verimli ısınmayı sağlamak üzere, otopark tavanlarının ısı yalıtımı önem kazanacak.

Enerji Kayıplarına Multipor Çözümü

Türk Ytong, enerji verimliliği ve yangın güvenliği konularında beklentileri karşılayan “Multipor Isı Yalıtım Levhası” ile bodrum kat otoparklarının tavan yalıtımlarında fark yaratıyor. Yüzde 100 yangına dayanıklı Multipor ile binaların bodrum kat otopark tavanlarından yaşanacak ısı kayıplarının önüne güvenle geçiliyor. Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel: “Binaların altına inşa edilen otoparklarda en önemli konu, bodrum katının üstündeki konut ya da iş yerlerinin yaşam kalitesini azaltmamak hatta arttırmak. Çünkü bodrum katlarında ciddi bir ısı yalıtım sorunu mevcut. Bu katlarda kullanılan malzemelere de en az binanın kendisi kadar özen gösterilmesi gerekiyor. Multipor, A1 sınıfı hiç yanmaz bir ürün olarak, ısı yalıtımı uygulamalarında yüzde 100 yangın güvenliği sağlıyor. Bakanlığımızın yürürlüğe sokacağı bodrum kat otopark yönetmeliğinin, kentlerde önemli bir sorun haline gelen otopark sorununa katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

Fırsat Projeleri

İkinci Ev're Sancaktepe

İSTANBUL / SANCAKTEPE

Bu Fiyatlara Bu Fırsat Kaçmaz

Bu Fiyatlara Bu Fırsat Kaçmaz

Makyol Santral

İSTANBUL / ESENYURT

Makyol Santral'de Ödemelerinizi Erteleyin

Makyol Santral'de Ödemelerinizi Erteleyin

Uplife Kadıköy

İSTANBUL / KADIKÖY

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Gayrimenkulde Son Dakika

Gayrimenkulde Son Dakika

Nevbahar Üsküdar

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Üsküdar'ın Merkezinde Çok Özel Bir Yaşam

Üsküdar'ın Merkezinde Çok Özel Bir Yaşam

Sinpaş Bursa Modern

BURSA / OSMANGAZİ

Gayrimenkulde Son Dakika

Gayrimenkulde Son Dakika