Esenyurt Konut Satışında İlk Sırada

Kentsel dönüşümün de etkisiyle konut sayısını artıran Esunyurt, fsatışlarda da ilk sırada yer aldı.

Esenyurt Konut Satışında İlk Sırada
03.09.2017 - Pazar

Kentsel dönüşümün de etkisiyle konut sayısını artıran Esunyurt, fsatışlarda da ilk sırada yer aldı.

Satılık metrekarelerinin bin 700 -3 bin 500 TL arasında değiştiği Esenyurt'ta 94 bin ila 179 bin TL'ye ev(1+1 ve 2+1) almak mümkün. Buna karşın boğaz hattı boyunca satılık emlak fiyatlarının gitgide arttığı Bebek, Ortaköy, Kuruçeşme mahallelerine sahip Beşiktaş, en değerli bölgelerin başında yer alıyor. Bu ilçelerde satılık konut metrekareleri 15 bin TL'yi geçmesi dikkat çekiyor. 100 metrekare konut fiyatları ortalama 1 milyon 500 bin TL, kiralıklar ise yaklaşık 4 bin TL'den başlıyor. 

Sarıyer, Maslak, İstinye gibi lokasyonlar da yüksek fiyat aralığıyla ön plana çıkıyor. Bu ilçelerde ise ortalama metrekareler 9 bin TL'yi aştı. 

TÜİK verilerine göre konut satışlarında Esenyurt önde gelirken, Beylikdüzü, Sancaktepe, Pendik ve Başakşehir bu ilçeyi takip etti. Bu ilçelerde satışların çoğu ise sıfır dairelerden oluşuyor.  İstanbul'un ilçeleri arasında en az konutun satıldığı ilçeler ise Beykoz, Sultanbeyli, Sarıyer, Beyoğlu, Beşiktaş olarak kayıtlara geçti. Verilere göre Beykoz’da 335, Sarıyer’de bin 813, Sultanbeyli’de bin 712, Beyoğlu’nda bin 939 konut satıldı. 

Esenyurt aynı zamanda öğrenciler için de bir konaklama merkezi... Şehir dışından İstanbul'a okumaya gelen üniversite öğrencileri de en uygun kiralık konutu Esenyurt'ta bulabiliyor. Burada kiralar ise 600 TL'den başlıyor. 

Fırsat Projeleri