Erdoğan: Yatırımlar Devam Ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uluslarararası yatırımcıların Türkiye'ye olan güvenleri artarak sürdüğünü belirterek "Türkiye'ye yatırım yapan hiç kimse p

Erdoğan: Yatırımlar Devam Ediyor
12.08.2017 - Cumartesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uluslarararası yatırımcıların Türkiye'ye olan güvenleri artarak sürdüğünü belirterek "Türkiye'ye yatırım yapan hiç kimse pişman olmamıştır" dedi.

Anadolu Grup Isparta Meyve Suyu Üretim Tesisleri'nin açılışını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yabancı yatırımcıya seslendi. 

Türkiye'ye güvenen ve yatırım yapan hiç kimsenin pişman olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan "Uluslarararası yatırımcıların ülkemize olan güvenleri artarak sürüyor" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, OHAL'in yatırımları korumak için sürdüğünü belirterek şöyle devam eti: "Gerek Yatırım Destek Ajansı'mız olsun gerek diğer ilgili kurumlarımız olsun, uluslararası kurumlara yeni yatırımları için her türlü desteği sağlamaya hazır. Birilerinin sürekli gündeme getirdiği OHAL, sadece terörle mücadeleyle sınırlı. OHAL girişimcilerimizin, sanayicilerimizin yaptığı yatırımların önünü kesmeye değil, onları güvence altına almaya yöneliktir. Sağladığımız teşviklerle girişimcilere oldukça cazip imkanlar sağlıyoruz."

Cazip imkanlar sağlıyoruz
Türkiye'nin 14 yılda aldığı yatırımın 181 milyar dolar olduğunu kaydeden Erdoğan, "Şu anda Antalya'da otellerimizin doluluk oranı yüzde 80'e ulaşmıştır. Ne oluyor, yapıyorsunuz ama buraları doluyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan rüzgar enerjisi ihalesine katılan 8 firmanın dörtü Alman firmasıydı. Aynı şekilde diğer uluslararası yatırımcılar da ülkemizdeki projelerini askıya almak bir yana hızlandırmayı tercih ediyor. Geçtiğimiz Isparta Şehir Hastanesi için Japonlar ve Türk işbirliğiyle adım atıldı ve Japonlar bu kredinin yüzde 80'ini temin etti. Aynı şeyi güneş enerjisinde görüyoruz. Son aylarda yoğun bir şekilde bu yatırımlar devam ediyor. Biz keseri sadece kendimize yontmadık. Her zaman birlikte çalışalım çağrısını yaptık. Uluslarararası yatırımcıların ülkemize olan güvenleri artarak sürüyor" dedi.

Fırsat Projeleri