Emlakda En Karlı Dönem Hangisi?

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu, emlak yatırımı yapacak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Emlakda En Karlı Dönem Hangisi?
25.09.2017 - Pazartesi

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu, emlak yatırımı yapacak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir'de de okulların açılması ardından emlak piyasasında yaşanan hareketlilik fiyatlarda da yaşanmaya başladı. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu, gayrimenkul yatırımı yapacak vatandaşları uyararak bu hareketlilikte acele davrananların kara geçeceğini belirtti. 

Mesut Güleroğlu, İzmir'deki cazip yatırım bölgeleri arasında Manavkuyu, Bornova ve Yeşilyurt'un ön plana çıktığını söyledi.

ELİNİ ÇABUK TUTANLAR AVANTAJLI

İnsanların tatilden dönmesi ve okulların açılmasıyla emlak fiyatları yükselirken, konut fiyatlarında yüzde 10 ile 15 arasında artış olduğunu aktaran Güleroğlu, "Fiyatlar otomatik yüzde 10 -15 civarında arttı. Satışlarda da hareketlenme bekliyoruz çünkü bu aylarda insanlar tatil dönüşü arayışlarını bitiriyor. Şu an fiyatlarda artış yönünde bir hareket var. Ancak elini çabuk tutanlar için alım yönünde çok uygun fiyatlar var" şeklinde konuştu.

Güleroğlu, konutta 1+1'lerin satışta da kiralamada da karlı olduğunu söyledi. Vatandaşları gayrimenkul yatırımı yaparken özellikle İzmir Ticaret Odası kaydı olan ya da Emlakçılar Odası'na kayıtlı aracılarla çalışmaları konusunda uyaran Güleroğlu,  "Vatandaş gayrimenkul yatırımı yapmak istiyorsa özellikle Yeşilyurt, Bornova Manavkuyu'yu tercih edebilir. Bayraklı'da yeni gelişmeler var. Hatay bölgesinde fiyatlar stabil gidiyor. Üçkuyular, Balçova aynı. Narlıdere biraz daha yüksek. Karşıyaka ve Mavişehir'de rakamlarda yükselme var çünkü orada evler daha yeni yeni yapılıyor" diye konuştu.

Vatandaşların önerileri dikkate alarak yatırım yapması halinde karlı çıkacağını aktaran Güleroğlu, 1+1 evlere son yıllarda artan ilginin bu yılda artarak büyüdüğünü belirterek, 1+1 evlerde sadece satış değil kiralarda da artış olduğunu ifade ederken yatırımcının bu evlere yöneldiğine dikkat çekti.

Fırsat Projeleri