Emlak Konut'tan Yepyeni Yaşam Alanı!

Emlak Konut GYO, Başakşehir'de Kuzey Yakası projesiyle yepyeni bir yaşam alanı kuruyor.

Emlak Konut'tan Yepyeni Yaşam Alanı!
24.11.2017 - Cuma

Emlak Konut GYO, Başakşehir'de Kuzey Yakası projesiyle yepyeni bir yaşam alanı kuruyor. Proje İstanbul'a yeni bir yaka kazandıracak.

İstanbul Başakşehir'de Emlak Konut GYO imzasıyla inşa edilen Kuzey Yakası projesi İstanbul'a yeni bir yaka kazandırmayı hedefliyor. Projeye dair açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut olarak kent yaşamına değer katan, halkımıza daha yaşanabilir alanlar oluşturabilme vizyonuyla sektöre yön veren projelere imza atmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda 1995'te pilot bölge olarak çalışmalara başlanan ve 2003'ten sonra süratle atılımların hızlandığı örnek bir şehircilik anlayışı ile planlı ve altyapılı olarak gelişmeye devam eden Başakşehir bölgesinde, Emlak Konut olarak yaklaşık 13 bin bağımsız bölüm, ulaşım, altyapı ve gerekli sosyal donatıların inşasını gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz" diye konuştu. Başakşehir'in konum itibariyle 3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, entegre sağlık kampüsü, stadyumlar, resmi kurum binaları ve üniversite gibi devletin büyük ölçekli yatırım projeleriyle her geçen gün değerine değer katan bir bölge olma özelliğini hiçbir zaman kaybetmeyecek potansiyeliyle ön plana çıktığını vurgulayan Kurum, "Halen merkez olarak planladığımız alanda 5 bin kişilik cami ile birlikte aynı zamanda Halkalı-3.Havalimanı metrosu, Başakşehir- Kayaşehir metrosu, Başakşehir-Olimpiyat Tramvay duraklarını ve otoparkları barındıran 25 bin metrekare alanlı meydan projemizin yapımı devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Kuzey Yakası projesinde 364 bin metrekarelik dev şehir parkının yanı sıra 373 adet ofis, ticari birim ve otel de yer alıyor. Az katlı ofislerin yer aldığı proje iş ve sosyal yaşamı bir arada sunuyor. Kuzey Yakası projesinde ofis ve ticari birimlerin dışında otel, spor kompleksi, konser salonu, sosyal tesisler, çocuk alanları ve hayvanat bahçesi bulunuyor.  

KONUMUYLA DİKKAT ÇEKİYOR

Kuzey Yakası bulunduğu konum itibariyle ve Tem, E-5, 3. Köprü gibi bağlantı yollarına olan yakınlığı ile dikkat çekiyor. Proje hayvanat bahçesinden, ofislere, kongre merkezinden otele, benzeri dünya metropollerinde olan şehir parkına kadar birçok farklı konsepti bünyesinde barındırıyor. Kuzey Yakası toplamda 10 blokta yatay mimari konsepti ile az katlı geliştirildi. Projenin 7 bloğunda ticaret ve ofis işlevi tanımlandı. Geriye kalan 2 bloğu otel ve kongre merkezine, 1 bloğu ise içerisinde spor salonu ve kapalı yüzme havuzu bulunan spor tesisine ayrıldı. Proje kapsamındaki otel bloku 153 adet odası, beraber çalışabileceği kongre merkezi ve fitness-sauna-havuz gibi sosyal alanlarıyla hizmet verecek. Kongre merkezi 600 kişilik konferans salonu, 143 kişilik toplantı odası, 83 kişilik seminer salonu, 400 metrekarelik fuaye ve 2 bin 100 metrekarelik lobi alanından oluşuyor. Proje kapsamında ayrıca basketbol sahası ve kapalı yüzme havuzu birimlerinden oluşan tesis toplam 996 seyirci kapasitesine sahip olacak.

Fırsat Projeleri