Emlak Konut'tan 2018'De Yeni Yatırımlar Geliyor

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2018 yılının pozitif bir yıl olacağını, yeni yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini açıkladı.

Emlak Konut'tan 2018'De Yeni Yatırımlar Geliyor
02.12.2017 - Cumartesi

Emlak Emlak Konut GYO, bir yandan 2017 yılı hedeflerini hayata geçirirken, diğer yandan ise 2018 yılında da yatırımlarına hızla devam edeceğini açıkladı.

2017 Yılında 13 Milyar Liralık Yatırım Yaptık

Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Emlak Konut'un 2018 hedeflerini değerlendirdi. Yatırımlarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “2017 yılı içerisinde ihale ettiğimiz 9 proje ile yaklaşık 13 milyar liralık bir değer oluşturma başarısı gösterdik. Oluşan bu değerleri hem ülkemize hem de sektörümüze olan güvenin göstergesi olarak görebiliriz. Emlak Konut olarak biz sadece konut inşası gerçekleştirmiyoruz. Başakşehir ilçesinde, Kuzey Yakası ve Bahçekent bölgeleri dahil bugüne kadar hayata geçirdiğimiz 29 bin bağımsız bölümün yanında 10 adet okul, 328 derslik, 5 kreş, 3 sağlık tesisi ve 4 adet cami inşası gerçekleştirmiş olmamız bunun en güzel örneklerinden biri” diye konuştu.

"2018 Yılı Pozitif Bir Yıl Olacak”

Dünyada sıkıntılı dönemlerin yaşandığı bir süreçte Türkiye’nin ivmeli bir şekilde büyümesini sürdürdüğünü anlatan Kurum, şöyle konuştu:
"Gayrimenkul sektörünün öncü kuruluşlarından biri olarak gayretli çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Devletimiz ile konut kredileri sürecinin iyileştirilmesine dair görüşmeler yapıyoruz. Farklı finansal enstrümanlar geliştirmek ve alternatif modeller geliştirme adına faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Dönüşüm için devlet katında ciddi çalışmalar mevcut. Biz de devletimizin desteğiyle daha önce örneklerini başarıyla tamamladığımız gibi dönüşüme katkılar sağlamaya devam edeceğiz. Güçlü Türkiye’nin daha da güçlenmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Yatırımlarımızı hız kesmeden 2018 yılında da devam ettireceğiz. 2018 yılı verilerin pozitif yönde yükseleceği bir yıl olacaktır.”

Milliyet

Fırsat Projeleri