Emlak Konut Her Gelir Grubu'nu Ev Sahibi Yapmayı Amaçlıyor

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, yeni dönemde her gelir grubunun satın alabileceği konutlar üretileceğini söyledi.

Emlak Konut Her Gelir Grubu'nu Ev Sahibi Yapmayı Amaçlıyor
08.09.2017 - Cuma

Öncülük ettiği her girişimi başarıyla sonuçlanan Emlak Konut GYO, önümüzdeki dönemde atağa kalkmaya hazırlanıyor. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, şirketin büyüme stratejisinde Anadolu’daki şehirlerin önemli yer tuttuğunu açıkladı. 

HER KESİME ULAŞABİLECEK MİSİNİZ ?  

Faaliyetlerimiz Türkiye’de arazi satın alarak gayrimenkul geliştirme, geliştirilen gayrimenkullerin pazarlanması ve satışını içermektedir. Bu faaliyetin ağırlığı Gelir Paylaşımı İş Modeli ile gerçekleştirilmekte olup, bu model ile genel olarak orta ve orta-üst gelir grubuna yönelik projeler üretmeye çalışıyoruz.  Diğer bir iş modelimiz olan Anahtar Teslim Götürü Bedel diye tabir etiğimiz iş modelimizleyse, genellikle orta gelir grubuna yönelik projeler geliştiriyoruz. Geliştirdiğimiz projelerin büyüklük açısından yaklaşık yüzde 80’i gelir paylaşımı projeleri, geri kalan yüzde 20’lik oran ise anahtar teslimi projeleridir. Mevcut durumda geliştirdiğimiz projelerdeki hedef gruplarımız, toplumun büyük bir kesimini kapsamaktadır. 

‘Her gelir grubuna ev yapılabilecek’  

Projelendirdiğimiz şehirlerde orta ve orta-üst gelir grubuna yönelik proje geliştirilebilecek uygun nitelikte arsalarımız mevcut. Bu sebeple elimizde bulunan ihale edilmemiş 10.2 milyon metrekare büyüklüğündeki arsalarımızı, müşteri kitlemizin tercih ve beklentilerini göz önünde bulundurarak, kısa ve orta vadede projeler geliştireceğiz. 

DAR GELİRLİLER İÇİN PLANINIZ VAR MI?  

Toplumsal değerler ile müşterilerin tercih ve beklentilerini göz önünde bulundurarak geliştirdiğimiz projelerimizde “ Emlak Konut ” marka güvencesi altında, orta-alt gelir grubuna uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla ile ürettiğimiz devam eden projelerimiz var.  Portföyümüzdeki bazı arsalarımızı, bu kesimlere yönelik olarak projelendireceğimizi düşünüyorum. Bu yönde çalışmalarımız devam etmektedir. 

KONUT FİYATLARI NASIL UCUZLAR?   

Öncelikle ülkemiz geneline baktığımızda, yıldan yıla değişen nüfus, megakentlere devam eden göç, yeni şehir planlamaları, geliştirilen kentsel dönüşüm projeleri ve İstanbul ve Marmara’nın başını çektiği tüm yurtta devam eden devasa projeler ile ülkemizde gayrimenkul sektörü büyümeye devam etmektedir.  

YENİ KAMPANYANIZ OLACAK MI?  

15 Temmuz Hain darbe girişimi sonra başlattığımız çeşitli kampanyalar ile öncülük ettiğimiz süreç, emlak sektöründe oluşması muhtemel derin bir travmanın etkilerini ortadan kaldırarak, sektörün normal dinamiklerine dönmesinde katkı sağladı. Piyasanın doğal seyrinde oluşmuş stokların eritilmesi çok uzun sürmeyeceğini düşünüyorum. Bununla birlikte normalleşen ekonomi yeni yatırımlara ilgiyi arttıracağından, tümüyle eski dinamiklere yakın zamanda geçiş sağlayacağımızı düşünüyoruz. 

EN YENİ PROJELER   

Emlak Konut GYO imza attığı 77 projede 69 bin 24 konut inşa etti. Konutların dışında hayata geçirilen projelerde dükkânlar, okullar, derslikler, kreşler, sağlık tesisleri ve ibadethaneler de yer alıyor. Şirketin devam eden proje sayısı ise 35 civarında olup buralarda 40 binin üzerinde konutla, 10 bini üzerinde ticari alan yer alıyor. Emlak Konut’un yılın son çeyreğinde ihale yoluyla satışa çıkacak projeleri ise merakla bekleniyor.  

Fırsat Projeleri