Emlak Konut GYO Dubai'de

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Emlak Konut GYO, Cityscape Global 2017’ye katıldı.

Emlak Konut GYO Dubai'de
12.09.2017 - Salı

Yeni Birlik’in haberine göre, Cityscape Global 2017’ye katılan Emlak Konut GYO’nun Genel Müdürü Murat Kurum, Emlak Konut projelerinin Ortadoğu’da dikkat çektiğini söyledi.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Türk projelerinin yabancı yatırımcılar tarafından dikkat çektiğini vurgulayarak, Türkiye’deki yatırım fırsatlarını Körfezli yatırımcılarla paylaştı.

“Türkiye’de En Çok Gayrimenkulü Ortadoğu ve Körfez Ülkeleri Alıyor”

Murat Kurum Türkiye’deki yabancı konut satışlarına bakıldığında; son yıllarda Ortadoğu ve körfez ülkelerinin ilk sırada yer aldığını belirterek şöyle konuştu: “Türkiye ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörünü Körfez’de tanıtarak, fırsatları ve Türkiye gayrimenkul pazarını anlatmak istiyoruz. Bunun için de en uygun platformlardan biri Dubai Cityscape Fuarı. Emlak Konut olarak dışa açılmanın öneminin bilincinde olarak hareket ediyoruz ve bu bağlamda ülkemizi global arenada da temsil etmek adına, dünya çapında gayrimenkul sektörüne yön veren organizasyonlara katılmaya özen gösteriyoruz.” 

“Hem İç Hem Dış Pazara Yönelik Çalışıyoruz”

Kurum, son dönemde yapılan yasal düzenlemelerin, yabancı ülke vatandaşlarına gayrimenkul satışının önünü açtığını ifade ederek, “Bu düzenlemeler sonrası Türkiye’de artan yatırım fırsatları yabancılara cazip hale geldi. Biz de Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olarak ülkemizdeki gayrimenkul fırsatlarını katılımcılara anlatmak için buradayız. Çalışmalarımız çok yoğun şekilde hem iç hem de dış pazara yönelik süratle devam ediyor. Hem biz hem de birlikte iş yaptığımız sektörümüzün değerli temsilcileri; Dubai’de projelerimizi, devlet eliyle düzenlenen teşvikleri ve yatırımcılar için cazip olan yatırım fırsatlarını birlikte anlatacağız. Ümit ediyorum ki tüm Türk yatırımcılar için başarılı geçecek bir fuar süreci olur” şeklinde konuştu.

Yeni Birlik

Fırsat Projeleri