Emekliler Kira Öder Gibi Ev Alacak

TOKİ’den emeklilere yönelik ucuz ev uygulaması başlıyor. Artık emekliler hayalini kurdukları eve kira öder gibi sahip olacak…

Emekliler Kira Öder Gibi Ev Alacak
07.09.2017 - Perşembe

Türkiye Emekliler Derneği emeklilerin ev hayalini gerçekleştiriyor. TOKİ konutlarında taksit oranları 250 liradan başlıyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), birbiri ardına hayata geçirdiği projelerle emeklileri uygun fiyatlarla kira öder gibi ev sahibi yaparken; Türkiye Emekliler Derneği de konut hamlesini hızlandırdı.

Taksitler 250 Liradan Başlıyor

Takvim'in haberine göre, emeklileri ev sahibi yapmak için ağırlıklı olarak 'sosyal konut projelerinden yüzde 25 kontenjan ayrılması' yöntemini uygulayan TOKİ,  bu yıl yaklaşık 25 bin emekliyi ev sahibi yapmayı hedefliyor. Emeklilere, 240 aya varan vade imkanının sunulduğu TOKİ konutlarında taksit oranları 250 liradan başlıyor. TOKİ ayrıca, emeklilerle ilgili valiliklerden gelen talepler doğrultusunda da projeler gerçekleştirmeye devam ediyor. 

Türkiye Emekliler Derneği’nden 3 Proje

Emeklileri bütçelerine uygun fiyat ve ödeme planıyla ev sahibi yapmak için Türkiye Emekliler Derneği de çalışıyor. İlk projeyi Tuzla'da hayata geçiren, ardından Bursa projesinin temelini atan Türkiye Emekliler Derneği, şimdi de Ankara'da 3 proje için kolları sıvadı. 

Fiyatlar 130 Bin Liradan Başlayacak

Ekim'de başlanacak İncek, Göksu ve Yapracık projelerinde ev fiyatları 130 bin liradan başlayacak. Taksit ödemeleri konutların tesliminden başlayacak. Dernek, Türkiye'nin dört bir yanında emekliler için konut üretmeyi hedefliyor.
 

Fırsat Projeleri