Edirne Teknoloji Ve Tasarım Temasıyla Kurgulanmalı

NEF İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Edirne'nin teknoloji ve tasarım temasıyla kurgulanması gerektiğini söyledi.

Edirne Teknoloji Ve Tasarım Temasıyla Kurgulanmalı
23.02.2018 - Cuma

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Edirne'nin potansiyel şehirler arasında olduğunu ifade etti. Edirne'nin potansiyelinin bilincinde olduklarını belirten Timur, "Faruk Göksu Hocamızla ortak kurduğumuz Kentsel Vizyon Platformu tarafından hazırlanan Edirne Vizyon Planı; Edirne’nin hem bölgesel hem de kentsel ölçekte geleceğinin nasıl kurgulanacağına ilişkin strateji ve projeleri kapsamakta. Batı ve Doğu kültürlerinin buluşma kenti olan Edirne, Balkanlar ile Anadolu arasındaki buluşma noktası, ortak payda. Bana göre bu özelliği nedeniyle, bütünleştiricilik rolünü daha fazla üstlenmeli" dedi.

Sınır kenti özelliği

Edirne'nin Mimar Sinan'ın şehri olarak bilindiğini hatırlatan Timur, "Ömrünü imparatorluk şehirlerini güzelleştirmeye adayan, ustalık eserini Edirne’ye ve dünya mimarlık tarihine hediye eden Sinan’ın şehri Edirne; Nef olarak bizim her zaman ilgimizi, merakımızı ve hayranlığımızı üzerine çekmiştir. Edirne, tarihi merkezi ve batıya gelişme yönü ile büyümektedir. Selimiye Camii odaklı tarihi bölge, Tavuk ormanı odaklı Sarayiçi tarihi merkezin yeniden kurgulanmasında önemli odaklardır. Ayrıca, doğuda üniversite odaklı yeni gelişim bölgesi ise Edirne’nin kurgulanması için önemli bir fırsattır. Edirne, sınır kenti özelliği ile Balkan ve Anadolu coğrafyası arasında bir köprü kenti olmasının fırsatıyla; geleceğini bilim, teknoloji ve tasarım temaları ile yeniden kurgulanmalı" dedi.

5 milyarlık aktif büyüklük 

Erden Timur Nef isiminin "Nefes'ten" geldiğini ifade etti. Timur, "Biz de büyük usta Sinan’ın misyonuyla, nefsimize yenik düşmeden, ihtiyacı giderirken, şehirleri güzelleştirme düsturuyla hareket etmeye özen gösteriyoruz. Açıkçası bunun karşılığını da alıyoruz. Yıl 2010’du... En küçük alanları değerlendirerek yaşama katan ve insanlar için ince düşünülmüş yaşam alanları tasarlamayı amaçlayan bir şirket olarak yola çıktık. Sadece geçen yıl, 1950 adetlik rekor konut satışına imza attık. Bu sayede ise markalı konut sektörü açısından 1.5 milyar lira gibi yine rekor bir rakama ulaştık. Bu yılki hedefimiz ise cirosal anlamda 2.1 milyar liranın üzerine çıkmak. Sadece 2016’dan bugüne dek teslimatını yaptığımız konut sayısı 4 bin 500’ü buldu. 5 milyar lira aktif büyüklüğü yakalayan ve hem konut satışı hem de ciro anlamında dördüncü kez gayrimenkul sektörünün lider firması olduk. Kuruluşumuzun dördüncü yılında, cumhuriyet tarihinde 1 milyar liraya ulaşan ilk firma Nef olmuştu. Şu an dünyanın en iyi 10 mimarlık firmasından 4’ü ile aynı anda çalışan dünyanın sayılı gayrimenkul firmalarından biriyiz." şeklinde konuştu. 

Fırsat Projeleri

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

Sizi Ev Sahibi Yapacak Öneriler AND Pastel'de

Sizi Ev Sahibi Yapacak Öneriler AND Pastel'de

Makyol Santral

İSTANBUL / ESENYURT

Makyol Santral'de Ödemelerinizi Erteleyin

Makyol Santral'de Ödemelerinizi Erteleyin

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor

Eston Şehir Koru'da Müstakil Hayat Sizi Bekliyor

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'de Haftanın Fırsatı

Strada Bahçeşehir'de Haftanın Fırsatı

Merkez Ankara

ANKARA / YENİMAHALLE

Ankara'nın Gerçek Merkezinde Millet Bahçesine Komşu Yaşayın

Ankara'nın Gerçek Merkezinde Millet Bahçesine Komşu Yaşayın

Başyapıt Dragos

İSTANBUL / MALTEPE

Hayatınızın Seyrini Değiştirecek Proje...

Hayatınızın Seyrini Değiştirecek Proje...