Dursun Özbek: Riva Projesi Başarıyla İlerliyor

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray’ın Riva arazisinde beklediği başarıyı yakaladığını söyledi…

Dursun Özbek: Riva Projesi Başarıyla İlerliyor
22.09.2017 - Cuma

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray’ın Riva arazisinde beklediği başarıyı yakaladığını söyledi…

Habertürk’ü haberine göre gündeme ilişkin açıklamalar yapan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek kulüpteki hedeflerini dile getirdi. İşte Özbek’in açıklamaları:

Galatasaray’ın hedeflediği karı yakaladığını belirten Özbek,"Bu noktada. Bugün itibarıyla garanti edilen para yaklaşık 200 milyon Dolar. Emlak Konut'un projelerine bakın. Asgari tutar deklare edildikten sonra, ihale sonrası, işin bitiminde karlılık hangi oranda realize olmuş? Bizim elimizde grafikler var. İhaleden sonra, Emlak Konut'un tüm projelerinde karlılık ilk başta 10 liraysa, proje bitiminde 20-30 lira oluyor. 2-3 misli daha fazla para oluyor. Binalar yapılıp satıldıktan sonra kar daha da artıyor" dedi.

Riva Projesi Başarıyla İlerliyor 

Dursun Özbek açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Bugün itibarıyla 200 milyon Dolar şu an konuşulan para, iş bittikten sonra 350-400 milyon dolar civarında olacak. Emlak Konut'un güvenilirliği çerçevesinde olan bir gelişme. Bu noktada Galatasaray devlet güvencesiyle hedefine ulaşmıştır. Bu çok önemli. Şimdi Riva Projesi başarıyla ilerliyor. Bu başarıda, Emlak Konut çalışanlarının payı büyüktür. Galatasaray'a bu kapıyı açan da Sayın Cumhurbaşkanımızdır."

Projeden Gelecek Parayla Banka Borçları Kapatılacak

Sözlerine devam eden Özbek, "Bu projeden gelen parayı tamamen Galatasaray'ın banka borçlarının kapatılması yönünde kullanacağız. Galatasaray Sportif A.Ş.'nin gelirleri, bugün itibarıyla performansa bağlı olarak artmıştır. Bu gelirler, Galatasaray Spor Kulübü'nü rahatça döndürüyor. Yeter ki, her yıl 150 milyon TL civarı ödenen faizlerden kurtulalım” şeklinde konuştu.

Fırsat Projeleri