Dünyaca Ünlü Gökdelende Yangın Çıktı

Dubai'nin ünlü gökdelenlerinden Torch Tower gece saatlerinde bir kez daha alevlere teslim oldu.

Dünyaca Ünlü Gökdelende Yangın Çıktı
04.08.2017 - Cuma

Dünyaca ünlü olan Dubai'nin gökdelenlerinden Torch Tower, 2015 yılında yaşanan yangınla dünya gündemine gelmişti. Torch Tower gece saatlerinde bir kez daha alevlere teslim oldu. Yangın dehşetle izlenirken, tahliye işlemi tamamlandı.


Dünyanın en yüksek kulelerini inşa eden Körfez ülkesinin Avrupası Dubai'de yer alan izlenen Torch Tower yine yandı. Neden yandığı bilinmeyen Torch Tower 'da insanlar hızla tahliye edildi. Yangını izleyenler ise dehşetle alevleri izledi.


2015'de alevlere teslim olan gökdelenin alevlere teslim olması izleyenleri şoke etti. Yangınla alakalı edinilen son dakika bilgilere göre, Dubai'de dünyanın en yüksek kuleleri arasında yer alan Torch kulesinde yangın çıkması sonucu dev kule bir anda alevlere teslim oldu. Yangına ilişkin sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, alevlerin tüm gökdeleni kapladığı görülüyor.

Aniden bastıran yangın binanın dış kaplamalarının alev almasıyla hızla yükseliyor ve katları bir anda ele geçiriyor. Dünyanın en büyük gökdelenlerinden biri olan Torch Tower gökdeleninde çıkan yangının sebebi henüz açıklanmazken, yangının söndürülmesi için olay yerine çok sayıda itfaiye ve güvenlik güçlerinin gönderildiği kaydedildi.
 

Fırsat Projeleri