Dar Gelirliye Ucuz Kiralık Ev Geliyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı düşük gelirli vatandaşlar için ucuz kiralık ev projesini başlatıyor…

Dar Gelirliye Ucuz Kiralık Ev Geliyor
22.06.2017 - Perşembe

Devletin portföyündeki yer alan evler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın girişimi ile dar gelirli vatandaşa düşük gelirle kiralanacak. Sabah’ın haberine göre, yeni yok haritası belirleyen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) gayrimenkul sektörü adına pek çok alanda çalışacağının sinyallerini verdi ve dar ve orta gelirli vatandaşları da unutmadı. GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin yaptığı açıklamada, orta ve dar gelirli vatandaşlar için ev sahibi olmalarını kolaylaştıracak yeni araçların üretilmesi gerektiğini ve daha düşük fiyatları konutların yapılabilmesi için arsa maliyetlerinin düşürülmesi konusunda kamu kurumları ile işbirliği içinde çeşitli düzenlemeler yapılmasını gündeme getireceklerini belirtti.


Mahalle Bazında Dönüşüm


GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gürsel Öngören, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın devletin bünyesinde yer alan konutların dar gelirli vatandaşa düşük fiyatla kiralanacağı bir proje başlatacağını ifade etti. Öngören; “Lükse segmentteki projelerin içerisindeki bir kısım dairelerin bu projeye ayrılması planlanıyor. Projelerdeki dairelerinde dar gelirli vatandaşa kiralanması üzerinde çalışılıyor” dedi.


Kentsel dönüşümde yeni modellerin planlandığını söyleyen Öngören, mahalle bazında dönüşüme sıcak bakılacağını ifade ederken, yatay yapılaşma için kat karşılığı anlaşmaya yanaşılmadığını ve vatandaşın para ile müteahhitlik hizmeti alabileceğini belirtti.

Fırsat Projeleri