Cunda Adası'na 10 Yeni Otel İnşa Ediliyor

Günübirlikçi tatilcilerin uğrak merkezlerinden birisi olan Cunda Adası'nda, artan talebi karşılamak için 10 yeni otel daha yapılacak.

Cunda Adası'na 10 Yeni Otel İnşa Ediliyor
03.03.2018 - Cumartesi

Günübirlikçi turistleri ağırlayan Cunda Adası'nda giderek artan talep beraberinde konaklama tesisi ihtiyacını da getirdi. Bu ihtiyaca cevap vermek isteyen turizm yatırımcısı da harekete geçti.

Cunda Adası Namık Kemal Mahallesi Muhtarı Muharrem Başkurt, 120 civarında konaklama tesisisin bulunduğu adada şu anda 10'a yakın otelin yapım aşamasında olduğunu söyledi. İnşaat halindeki otellerin bu yaz sezonuna yetişeceğini belirten Başkurt, “Yeni yapılan konaklama tesisleriyle Cunda Adası yeni sezonda daha iddialı olacak” dedi.

Mithatpaşa Mahalle Muhtarı Sermet Gülören ise, Cunda Adası'nın son yıllarda yapılan otel ve pansiyonlarla birlikte bir değişime uğradığını ifade ederek, “Yeni inşaatların yanı sıra eski evler de pansiyon ve otele dönüştürülüyor. Bu, Ada'ya bir hareket getirecek. Vatandaşlarımız rahatlıkla gelip buralarda kalacak. Sahil kesimindeki işletmelerin önlerindeki alanlarda da bir düzenleme yapılacak." dedi.

Fırsat Projeleri