Cumhuriyet Kulesi'nin Akıbeti Belli Oldu!

İmara aykırı olduğu gerekçesiyle inşaatı 2009 yılında durdurulan Cumhuriyet Kulesi'nin akıbeti belli oldu.

Cumhuriyet Kulesi'nin Akıbeti Belli Oldu!
28.11.2017 - Salı

İmara aykırı olduğu gerekçesiyle inşaatı 2009 yılında durdurulan Cumhuriyet Kulesi'nin akıbeti belli oldu.

2009 yılında inşaatı durdurulan Keçiören'deki Cumhuriyet Kulesi'nin kaderi için halk oylaması ve anket yapıldı. Yıllardır atıl durumda bekleyen kule için halk oylamasından “Kule yapılsın” kararı çıktı.

Keçiören Belediyesi tarafından konuyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Mutabakat gereği 25.11 2017 tarihinde Keçiörenimizin en yoğun bölgeleri dikkate alınarak kurulan sandıklarda konu halkımızın onayına sunulmuş, Kulenin yukarıda belirtilen gerçekler ve maliyet ışığında yapılması /yıkılması hususu “Cumhuriyet Kulesi Eğilim Araştırması” anketi ve 5 noktada gerçekleştirilen halk yoklaması ile vatandaşımıza sorulmuştur. Yapılan halk yoklaması ve anket sonucunda vatandaşlarımızın yüzde 76’sı kulenin yıkılmamasına yönelik irade beyanında bulunmuşlardır.

Vatandaşımızın irade ve desteği dikkate alınarak konu hakkında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Tuna’ya bilgi verilmiş, projenin güncellenip daha fonksiyonel hale getirilerek Keçiören’in ve vatandaşımızın hizmetine sunulacağı kararına varılmıştır. Gerek AK Parti gerekse idare olarak uygulayacağımız her proje ve yatırımı; istişare, kamu yararı, halkımızın teveccühü, katılımcı belediyecilik gibi temel kriterler doğrultusunda gerçekleştirdiğimizi bir kez daha belirtir; yaptığımız halk yoklamasının bunun en güzel örneğini teşkil ettiğini de hatırlatırız.”

Fırsat Projeleri