Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gümüşhane-Bayburt Havalanı 2020'De Tamamlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gümüşhane-Bayburt Havalanı projesinin 2020'de biteceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gümüşhane-Bayburt Havalanı 2020'De Tamamlanacak
19.11.2017 - Pazar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gümüşhane-Bayburt Havalanı projesinin 2020'de biteceğini açıkladı.

AK Parti Bayburt 6. Olağan İl Kongresine katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gümüşhane-Bayburt Havalanı projesinin 2020'de biteceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt'ta il kongresi toplantısı öncesinde dışarıdaki vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah 2020'ye kadar Gümüşhane ve Bayburt illerimize hizmet verecek olan havaalanımızı bitireceğiz. Bu havaalanımızla birlikte artık Gümüşhane'nin, Bayburt'un uzun yol sıkıntısı aşılmış olacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi: "Bir şeyi burada söylemeden geçemeyeceğim. Biraz sonra içeride bunları anlatacağım ama sizlere de buradan bu müjdeyi vermek istedim. İnşallah 2020'ye kadar Gümüşhane ve Bayburt illerimize hizmet verecek olan havaalanımızı bitireceğiz. Bu havaalanımızla da birlikte inşallah artık Gümüşhane'nin ve Bayburt'un uzun yol sıkıntısı da aşılmış olacak ve Salyazı'daki bu havaalanı inşallah uzun yolları kısa edecek. Tabi baraj çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanında da inşallah bir sözüm daha vardı gelirken Gençlik ve Spor Bakanımıza da onun talimatını özellikle verdim. O da şu, Gümüşhane'ye ve Bayburt'a kapalı spor salonlarımızı süratle yapılması konusu. Şuanda biz Bayburt'ta ki bu kapalı spor salonunu yeterli bulmuyoruz, yakışmıyor Bayburt'a. Şimdi artık Bayburt'a yakışanını yapacağız. Gümüşhane'nin ki de Gümüşhane'ye yakışmıyor, oraya da inşallah yakışanını yapacağız. Bu salonlarımızda inşallah 3 bin ile 4 bin kişiyi rahatlıkla alabilecek salonlarımız olacak."        

Maliye Bakanı Naci Ağbal, merakla beklenen Bayburt-Gümüşhane Havalanı için şu açıklamalarda bulunmuştu: "Bayburt-Gümüşhane Havalimanı projesinin yapımı için toplam 285 Milyon TL, 2017 yılı için 28,5 Milyon TL bütçeli Yüksek Planlama Kurulu Kararını bakanlarımızın ardından Sayın Başbakanımız da imzaladı. Hemşerilerimizi, hasret ile bekledikleri havalimanına kavuşturmak için bugün büyük bir adım daha atıldı. Başta Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve tüm Bakanlarımıza hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Tüm Bayburt'lu ve Gümüşhane'li hemşerilerime hayırlı olsun."

Fırsat Projeleri