Cityscape Fuarı Dubai'de Açıldı

Dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından olan Cityscape Global 2017 Dubai'de kapılarını ziyaretçilere açtı.

Cityscape Fuarı Dubai'de Açıldı
11.09.2017 - Pazartesi

Dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından olan Cityscape Global 2017 Dubai'de kapılarını ziyaretçilere açtı.

15'inci kez gerçekleştirilen ve dünyanın en önemli gayrimenkul ve mimarlık buluşmalarından biri olarak kabul edilen Cityscape Global 2017, Dubai'de kapılarını açtı.

Türkiye Rüzgarı Esiyor

Cityscape Global 2017 Awards'da da adeta Türkiye rüzgarı esiyor. Cityscape Global'de Türk firmalarının standları, Dubai devletinin sahibi olduğu yerel dev firmalarla yan yana ve fuarın en gözde noktalarında yer alıyorlar. Bu prestijli uluslararası yarışmanın 5 ayrı kategorisinde Türkiye'den 5 proje finale kaldı.

Dubai'nin küresel bir merkez olduğunu vurgulayan Cityscape Fuarları Türkiye Temsilcisi İstexpo Genel Müdürü İsmail Sezen de, Cityscape Global'da Türk firmalarının her zamanki gibi ön planda yer aldıklarını ve Dubaili dev kamu şirketleriyle birlikte fuarın en gözde yerlerinde yan yana yer aldıklarını ifade etti.

Dünyanın En Prestijlileri Arasında

Dubai World Trade Center'da, 42.000 metrekarelik devasa bir alanda düzenlenen Cityscape Global, her zamanki gibi alanındaki en prestijli küresel buluşma platformlarından birini oluşturuyor. Cityscape Global 2017'de 26 ülkeden 300 katılımcı firma, 1.150 delege ve konuşmacı yer alıyor. 

Türk Firmalarına Teşvik Var

Cityscape Fuarları Türkiye Temsilcisi İstexpo Genel Müdürü İsmail Sezen, Dubai'nin bölgenin adeta dünyaya açılan ticaret kapısı ve merkezi olması sebebiyle birçok açıdan ülkenin genelinden daha farklı bir yapıda olduğunu belirterek, "Bu sebeple Dubai, politik gelişmelerden de uzak ve etkilenmesi de söz konusu değil. Dolayısyla Dubaipazarında Türk firmalarına herhangi bir baskı ya da ayırımcılık uygulanması mümkün değil. Aksine firmalarımızın bu pazarda daha çok iş yapması teşvik ediliyor" dedi.

haberler.com

Fırsat Projeleri